Büyük Balkan Turu

Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Sjj-Beg], VİZESİZ

Paket Kodu: PCS141120BBA7TK-45

14 Kas 2020 - 21 Kas 2020

kişi başı   349 *

' dan itibaren

Tur Hakkında

Adriyatik, İyon ve Ege kıyıları arasındaki Rumeli topraklarında attığınız her adım size tanıdık sözler fısıldayacak. Balkan ezgilerinin ruhunuzu boylu boyunca saracağı bu geziye hazır olun.


 
 
 
Yükleniyor

Paylaş Paylaş

1. Gün | İstanbul - Saraybosna

İstanbul Yeni Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalinde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları'nın tarifeli uçağı ile Saraybosna'ya hareket. Saraybosna'ya varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimiz ile birlikte panoramik Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa'nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han'a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamlayacağız. Şehir turu sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Vrelo Bosna-Savaş Tüneli turuna katılabilirler. Turumuzun bitiminde otelimize transfer, oda dağılımı, geceleme otelimizde.

Vrelo Bosna & Savaş Tüneli Gezisi | 30.Euro

Bu turumuzda ilk olarak yakın geçmiş zamanda yaşanan iç savaşta şehrin kuşatma sırasında hayata bağlanmasını sağlayan savaş tünelini ve müzesini ziyaret ediyoruz. Tünelin ziyarete açık kısmını görme şansına sahip olacağımız ziyaretimizde, izleyeceğimiz video ile duygusal anlar yaşayacağız. Savaş tüneli ziyaretimizin ardından Vrelo Bosna'yı ziyaret ediyoruz. İgman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve Bosna Nehri'nin kaynağını oluşturan Vrelo Bosna, yeşilin her tonunu bir arada bulabileceğiniz, dereler, şelaleler ve göletlerden oluşan inanılmaz güzellikte doğal bir parktır. Rehberimizin bildireceği toplanma saatine kadar verilecek serbest zamanda; bir kahve molası verebilir, parktaki kuğu ve ördeklerle çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

2. Gün | Saraybosna

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Travnik-Jajce-Pliva Şelalesi Turuna katılabilirler. Daha sonra Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımız sonrası otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yemekli müzikli iki adet içecekli Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Travnik & Jajce & Pliva Şelalesi Gezisi | 50.Euro

İlk olarak Jajce'ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Doyulmaz güzelliklerle süslü Jajce'nin Pliva Şelalesini ziyaret ediyoruz. Bosna'da bulunan iki şelaleden birisi olan bu doğa harikasını gördükten sonra hemen yanı başında bulunan kafeteryalarda oturup su sesi eşliğinde çay-kahve molası veriyoruz. Daha sonra şehrin eski kalesini geziyoruz. Jajce gezimizi sonlandırıp Travnik'e doğru hareket ediyoruz. Travnik'e vardığımızda öncelikle eski kaleyi gezmeye başlıyoruz. Bosna Krallığında yapılmış ve Osmanlı hakimiyeti sırasında kullanılmış kaleyi ziyaretimizden sonra Osmanlı'nın Bosna'da yapmış olduğu ilk camisi olan " Süleymaniye" camisini geziyoruz. Ardından şehir merkezinde gezinti yapıyoruz. Travnik şehrinde görülmesi gereken en önemli yerlerden birisi olan Nobel Barış ödüllü yazar Ivo Andric'in evine uğruyoruz. Özellikle Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya'ya en güzel şekilde anlatan bu ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed'in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu geziyoruz.

Boşnak Gecesi | 40.Euro

Boşnak müziği eşliğinde yöresel yemeklerin tadına varacağınız eğlence dolu bir gece sizleri bekliyor.

3. Gün | Saraybosna - Trebinje

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra düzenleneceği Tito Sığınak Turuna katılabilirler. Turun ardından Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Poçitel'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra düzenleyeceği Blagaj Tekkesi (Giriş Dâhil 10 Euro) turumuzu gerçekleştiriyoruz. Daha sonrasında devam edip tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Trebinje'deki otelimize yerleşiyoruz serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Hırvatistan'ın tatil cenneti Dubrovnik turumuza katılabilirler. Turumuzun ardından serbest zaman. Otelimize geçiş, geceleme otelimizde (Trebinje konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir)

Tito Sığınak Gezisi | 20.Euro

Josip Broz Tito tarafından 1953-1979 yılları arasında yaptırılan, 1992-1995 Bosna savaşında ortaya çıkan, yaklaşık 6500 metrekare alana sahip 350 kişinin 6 ay boyunca dışarıdan hiç destek almadan yaşayabileceği 24 ton Atom bombasına dayanıklı ve Dünya'da bilinen en büyük sığınakları arasında gösterilen yapıyı geziyoruz.

Dubrovnik Gezisi | 60.Euro

Dubrovnik ekstra turumuzda önce panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasındadır. (Bu geziye katılmak isteyen misafirlerimizin tur başlangıcından önce Türkiye'de vize alması gerekmektedir)

4. Gün | Trebinje - Kotor - Budva - İşkodra

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden hareket ederek Adriyatik Denizinin incisi dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ'a giriş yapıyoruz. Daha sonra önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor'a hareket ediyoruz. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi-milyardere satılması ile günümüzde yenileme çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St. Stefan'ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva'nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından otelimize transfer, geceleme otelimizde. (İşkodra konaklaması bölge sezon yoğunluğuna göre değişebilir)

5. Gün | İşkodra - Tiran - Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak konaklama yapacağımız Ohrid'e hareket ediyoruz. İlk durağımız olan Arnavutluk'un başkenti Tiran'a geçiyor ve panoramik Tiran şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek St.Naum turuna katılabilirler. Ardından Ohrid'e doğru hareket edip varışımızın ardından Ohrid şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda panoramik olarak, Bizans döneminin Ohrid'deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi-tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohrid Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varış ve geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan yemekli müzikli ve 2 içecekli olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.

St. Naum Gezisi | 20.Euro

Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret edip sandal ile gezintiye çıkıyoruz.

Makedon Gecesi | 30.Euro

Makedon müzikleri eşliğinde yemekli gezimizde eğlenceli bir akşam geçireceksiniz.

6. Gün | Ohrid - Resne - Bitola (Manastır) - Üsküp

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bitola (Manastır)'a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Resne'de bulunan ve İttihat-Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne'li Niyazi'nin Sarayını panoramik olarak görüp Bitola'ya varıyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten'i, İshakiye Camii'ni, Yeni Cami'yi ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp'e hareket ediyoruz. Üsküp'e varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın da doğum yeri olan Üsküp'te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı'nı, Osmanlı Köprüsü'nü ve Davut Paşa Hamamı'nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı'na gidiyor ve Türk Çarşısı'ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan 1550 tarihli Kurşunlu Han'ı geziyoruz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp'te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy'ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı'nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı'nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

7. Gün | Üsküp - Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Belgrad'a hareket ediyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenlediği ekstra yemekli müzikli Sırp Gecesi turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Sırp Gecesi | 35.Euro

Belgrad'ın eğlence merkezlerinden biri olan özel bir mekanda, yöresel canlı Sırp müziği eşliğinde yemek yiyeceğiniz unutulmayacak bir gece sizleri bekliyor.

8. Gün | Belgrad - İstanbul

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrası odaların boşaltılması. Rehberinizin belirteceği saatte Belgrad havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları'nın tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından varış ve turumuzun sonu.

Ulaşım Detayları
Parkur Havayolu Uçuş No Kalkış Varış
İSTANBUL - Saraybosna Thy TK 1021 14.11.2020 - 10:40 14.11.2020 - 10:45
BEOGRAD - İSTANBUL Thy TK 1084 21.11.2020 - 20:25 22.11.2020 - 00:10
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

- Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Saraybosna gidiş / Belgrad -İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

- Saraybosnada 2 gece, Trebinjede 1 gece, İşkodrada 1 gece, Ohridde 1 gece, Üsküpte 1 gece ve Belgrad da 1 gece 1 gece olmak üzere toplam 7 gece kahvaltı dahil konaklama

- Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

- Saraybosna, Mostar, Kotor, Budva, Tiran, Ohrid, Üsküp, Belgrad panoramik şehir turları

- Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobüs transferler

- Profesyonel rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

- Yurtdışı çıkış vergisi (50 TL)

- Tüm kişisel harcamalar

- Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

- Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

- Öğle ve akşam yemekleri,

- Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

- Şoför Bahşişi

- Seyahat Sağlık Sigortası 20 Euro

Genel Şartlar ve Önemli Notlar

"Genel Şartlar ve Önemli Notlar" tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.

İPTAL ŞARTLARI

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; son iptal bildirim tarihi, gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olarak belirlenmiştir. Yetersiz katılım olması durumunda, Magnet Tur farklı tur operatör(ler)üyle, programın içeriğini değiştirmemek üzere, ortak operasyon yapabilir ve birden çok acenta misafiri, aynı programı gerçekleştirmek üzere birlikte seyahat edebilir.

Yurt dışı turlarımızda %25 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.Bakiye toplam tutarın, en geç, tur hareket tarihine 30 gün kala tamamlanması gerekmektedir. Ödeme gerçekleştirilen günkü kurlar geçerlidir.

ULAŞIM ŞARTLARI

Magnet Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Magnet Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Magnet Tur sorumlu tutulamaz.

Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından otomatikman iptal edilmekte olup Magnetturun hava yolu şirketine müdahalesi söz konusu olamamaktadır. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Magnettur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first classa yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol edin.

Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

ÖZEL TALEPLER & DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 - 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dur

Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, "tek çocuk" için geçerlidir.

Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır; Türk kahvaltısı değildir. Tur grupları için kahvaltılar, otelin inisiyatifinde, ayrı bir salonda verilebilmektedir.

Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiyeden ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları bulunmaktadır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız.

Magnet Tur, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Magnettur turun sorumluluğunda değildir.

EKSTRA TUR ŞARTLARI

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen max. 2-3 saat süreli gezilerdir. Panoramik şehir gezileri ve Ekstra geziler içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Magnet Tur, rehber aracılığıyla olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür.

Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ekstra geziler yerel acentemiz tarafından düzenlenmektedir. Gidilecek yer(ler)de, yerel yönetim(ler) tarafından herhangi bir sebeple ziyaret edilmesine/gezilmesine izin verilmemesi durumunda, ilgili yer(ler) görülemeyebilir ve/veya gezilemeyebilir. Bu durum Magnet Turun sorumluluğunda değildir.

Yolculuk sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Bir tur programı içindeki bir kalkış tarihi için, aynı grup içinde birden çok otel seçeneği olan programların rehberi ve otobüs(ler)i aynıdır.

SEYAHAT & SAĞLIK SİGORTA ŞARTLARI

Misafirlerimizin Magnet Turdan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Misafirlerin tura katıldığı dönemde/tarihte var olan sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

VERGİLER

Fiyatlarımız, KDV ve her ülke ile her şehrin uygulanmakta olduğu yerleşik uygulama dahilindeki vergileri içermektedir.

Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında rehber/otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Vize ve Ülkeye Giriş Hakkında Bilgilendirme

T.C vatandaşları için vize uygulaması olmayıp;

Programlarımızdaki vize durumları T.C. pasaportları bazında verilmektedir.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Ülke girişi için vize gerekmemesi ve/veya Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Magnettur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir

T.C. pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye den havayolu firması tarafından uçuşlarına izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Aksi halde doğacak sonuçlardan Magnet Tur sorumlu olmayacaktır.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Destinasyon Hakkında

Makedonya

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Denar[MKD]

Lisan : Makedonca, Arnavutça, Sırpça ve Hırvatça

Ülke Telefon Kodu : 00 389

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 48 dk [Yaklaşık]

Vergi : %18 - Gıda ve yayım-basım ürünleri, ulaşım, bilgisayar için %5

Vergi İadesi : Toplamda/Tek seferde anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişler için tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve servis alınan mekanlarda %10 oranında bahşiş beklenir.

İklim : Yazların sıcak, kışların soğuk rüzgarlı ve kar yağışlı geçtiği karasal iklimi vardır.

T.C. Üsküp Büyükelçiliği : 00 389 2 310 47 10

Polis : 92

Ambulans/Hastane : 94

Arnavutluk

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Leke [LEK]

Lisan : Arnavutça

Ülke Telefon Kodu : 00 355

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 110 V

Uçuş Süresi : 1 sa 15 dk [Yaklaşık]

Vergi : -

Vergi İadesi : Uygulama bulunmamaktadır.

Bahşiş : Bahşiş uygulamaları bulunmamaktadır. Servis alınan mekanlarda istediğiniz oranda bahşiş bırakabilirsiniz.

İklim : Ülke genelinde Akdeniz iklimi geçerli olurken iç kesimlerde nemli iklim görülmektedir. Kışları serin ve yağmurlu geçmektedir.

T.C. Tiran Büyükelçiliği : 00 355 4 238 03 50 - 51 - 52 - 53

Polis : 19

Ambulans/Hastane : 17

Karadağ

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Sırpça, Karadağca, Arnavutça

Ülke Telefon Kodu : 00 382

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 1 sa [Yaklaşık]

Vergi : -

Vergi İadesi : Uygulama bulunmamaktadır.

Bahşiş : Restoranlarda ve servis alınan mekanlarda %10 oranında bahşiş beklenir.

İklim : Ülke genelinde Akdeniz iklimi geçerli olurken; yüksek bölgelerde sert vadilerde ise ılımandır.

T.C. Podgorista Büyükelçiliği : 00 382 20 445 700

Polis : 122

Ambulans/Hastane : 124

Hırvatistan

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Kuna [HRK]

Lisan : Hırvatça

Ülke Telefon Kodu : 00 385

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 1 sa 30 dak [Yaklaşık]

Vergi : %7 - Lüks eşyalarda bu oran artıyor.

Vergi İadesi : Toplamda/Tek seferde anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişler için tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve servis alınan mekanlarda %10 oranında bahşiş beklenir.

İklim : Akdeniz iklim kuşağı içindedir. Yazları sıcak, kışları ise özellikle ülkenin kuzeyinde oldukça soğuktur.

T.C. Zagreb Büyükelçiliği : 00 385 1 486 46 60 / 46 80 /46 81

Polis : 112

Ambulans/Hastane : 112

Bosna Hersek

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Convertible Mark [BAM]

Lisan : Hırvatça, Sırpça, Boşnakça

Ülke Telefon Kodu : 00 387

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 1 sa [Yaklaşık]

Vergi : %17

Vergi İadesi : Toplamda/Tek seferde anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişler için tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve servis alınan mekanlarda %10 oranında bahşiş beklenir.

İklim : İklim koşulları deniz seviyesinden yüksekliğe göre farklılık göstermektedir. Kışlar soğuk, yazlar ise sıcak geçer.

T.C. Saraybosna Büyükelçiliği : 00 387 33 568 750 /751/752

Polis : 122

Ambulans/Hastane : 124

Sırbistan

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Sırp Dinarı [RSD]

Lisan : Sırpça

Ülke Telefon Kodu : 00 381

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 1 sa [Yaklaşık]

Vergi : %18

Vergi İadesi : Toplamda/Tek seferde anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişler için tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve servis alınan mekanlarda %10 oranında bahşiş beklenir.

İklim : Karasal iklimi bulunmaktadır. Kışlar soğuk, yazlar sıcak geçer.

T.C. Belgrad Büyükelçiliği : 00 381 11 333 24 00

Polis : 192

Ambulans/Hastane : 194

Tüm Tarihler ve Fiyatlar

Tur Dbl Oda / Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak 2-12 Yaş Çocuk 0-1 Yaş Çocuk Tercih
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
08 Ağu 2020 - 15 Ağu 2020
PSC080820BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Sjj-Beg]
09 Ağu 2020 - 16 Ağu 2020
PCS090820BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Skp-Tia]
10 Ağu 2020 - 17 Ağu 2020
TZ100820BLK7PGS-34
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 649€ 499€ 489€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
15 Ağu 2020 - 22 Ağu 2020
PSC150820BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
16 Ağu 2020 - 23 Ağu 2020
PSC160820BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
479 € 609€ 479€ 469€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Tia-Skp]
17 Ağu 2020 - 24 Ağu 2020
TZ170820BLK7PGS-45
4&5 Yıldızlı Oteller
499 € 649€ 499€ 489€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
22 Ağu 2020 - 29 Ağu 2020
PSC220820BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Skp-Tia]
24 Ağu 2020 - 31 Ağu 2020
TZ240820BLK7PGS-34
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 649€ 499€ 489€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
29 Ağu 2020 - 05 Eyl 2020
PSC290820BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
30 Ağu 2020 - 06 Eyl 2020
PSC300820BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Tia-Skp]
31 Ağu 2020 - 07 Eyl 2020
TZ310820BLK7PGS-45
4&5 Yıldızlı Oteller
499 € 649€ 499€ 489€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
05 Eyl 2020 - 12 Eyl 2020
PSC050920BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Skp-Tia]
07 Eyl 2020 - 14 Eyl 2020
TZ070920BLK7PGS-34
3&4 Yıldızlı Oteller
449 € 599€ 449€ 439€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
12 Eyl 2020 - 19 Eyl 2020
PSC120920BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Tia-Skp]
14 Eyl 2020 - 21 Eyl 2020
TZ140920BLK7PGS-45
4&5 Yıldızlı Oteller
449 € 599€ 449€ 439€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Skp-Tia]
21 Eyl 2020 - 28 Eyl 2020
TZ210920BLK7PGS-34
3&4 Yıldızlı Oteller
449 € 599€ 449€ 439€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
26 Eyl 2020 - 03 Eki 2020
PSC260920BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
479 € 609€ 479€ 469€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Tia-Skp]
28 Eyl 2020 - 05 Eki 2020
TZ280920BLK7PGS-45
4&5 Yıldızlı Oteller
449 € 599€ 449€ 439€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
03 Eki 2020 - 10 Eki 2020
PSC031020BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Skp-Tia]
05 Eki 2020 - 12 Eki 2020
TZ051020BLK7PGS-34
3&4 Yıldızlı Oteller
449 € 599€ 449€ 439€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Sjj-Beg]
10 Eki 2020 - 17 Eki 2020
PCS101020BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
399 € 529€ 399€ 389€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Tia-Skp]
12 Eki 2020 - 19 Eki 2020
TZ121020BLK7PGS-45
4&5 Yıldızlı Oteller
449 € 599€ 449€ 439€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
17 Eki 2020 - 24 Eki 2020
PSC171020BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Pgs [Skp-Tia]
19 Eki 2020 - 26 Eki 2020
TZ191020BLK7PGS-34
3&4 Yıldızlı Oteller
449 € 599€ 449€ 439€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Beg-Sjj]
24 Eki 2020 - 31 Eki 2020
PSC241020BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
429 € 559€ 429€ 419€ 150€ Seç
Büyük Balkan | 7 Gece | Thy [Sjj-Beg]
14 Kas 2020 - 21 Kas 2020
PCS141120BBA7TK-45
4&5 Yıldızlı Oteller
349 € 479€ 349€ 339€ 150€ Seç

Paylaş Paylaş

* 2 kişilik odada en uygun tarihli kişi başı fiyatıdır