Budapeste & Viyana & Prag Turu

Viyana & Prag & Budapeşte | 7 Gece | Sun Express [Bud-Bud] İzmir, VİZELİ

Paket Kodu: TZ090820VPB7XQI-34

09 Ağu 2020 - 16 Ağu 2020

kişi başı   489 *

' dan itibaren

Tur Hakkında

Klasik rota, İzmir'den kalkış olarak çiziliyor. Orta Avrupa'yı keşfetmek için biçilmiş kaftan. Not defterleriniz yanınızda olsun. Dönüşte anlatılacak çok hikayeniz olacak.


 
 
 
Yükleniyor

Paylaş Paylaş

1. Gün | İzmir - Budapeşte - Viyana

İzmir Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Dış Hatlar Terminali'nde uçuştan iki buçuk saat önce havayolu firması kontuarı önünde buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Sun Express Hava Yolları tarifeli seferi ile Budapeşte'ye uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışın ardından Viyana'ya hareket. Viyana'ya varışımızı takiben panoramik şehir turumuz;Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Holfburg ve Müzeler bölgesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimizle ekstra Grinzing Meyhaneleri Gezisi (Akşam yemeği+ limitli içecek). Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Grinzing Meyhaneleri Gezisi | 50 EURO

Viyana'nın eğlence merkezi olan Grinzig Tepelerine gidilerek bölgenin en sevilen restarauntlarından birinde kemanlar, akordeonlar, Viyana şarkıları eşliğinde unutulmaz saatler geçireceksiniz. Otantik bir Grinzing tavernasında yöresel giysileri ile servis yapan bayanların elinden bir bütün olarak pane edilmiş enfes schnitzellerimizi yerken akordeon ve keman eşliğinde Grinzinger Heurige şarapların ikram edildiği muhteşem bir gece geçireceksiniz. Bu turumuz öncesinde şehrin en hakim tepesi Kahlenbergi'yi ziyaret ediyoruz.

2. Gün | Viyana

Otelimizde alacağımız kahvaltıyla birlikte günümüze başlıyor ve arzu eden misafirlerimizle ekstra Wienerwald Gezisi'ni gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüş. Akşam ise arzu eden misafirlerimizle ekstra Klasik Müzik Konser turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Wienerwald Gezisi | 50 EURO

Nazi Almanyası'nın II.Dünya Savaşı'nda ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa'nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotte'de tekne turu yapıyoruz. Viyana'nın muhteşem ormanlarında geçilecek bir sonraki duragimiz, Beethoven'in 9. Senfonisi'ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden olacak. Schönbrunn Sarayı Bahçesi'ni de görmemizle birlikte gezimiz sona eriyor.

Klasik Müzik Konser Gecesi | 50 EURO

Viyana'ya gelip de konser izlemeden olmaz. Sizler için seçtiğimiz özel konser salonlarından birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz.(A kategori konser bileti)

3. Gün | Viyana - Prag

Güne otelimizde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Prag'a doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimizle ekstraCesky Krumlov Gezisi güzel bir alternatif. Gezimizin ardından Prag'a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımıza takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Küçük Mahalle, Charles IV. Köprüsü, Eski Şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimizle ekstra Vlatava Nehri Tekne Gezisi. Konaklama otelimizde.

Cesky Krumlov Gezisi | 30 EURO

Vltava Nehri'nin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken Cesky Krumlov; evleri, sokakları ve kalesi ile sizi ortacağa geri götürecek.

Vlatava Nehri Tekne Gezisi | 40 EURO

Prag'ı ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag'ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş kanallarına benzeyen kanal geçişleriyle birlikte unutulmaz bir gece yaşayacaksınız.(Açık büfe yemek+ 1 içecek)

4. Gün | Prag

Otelimizde alacağımız kahvaltıyla birlikte günümüze başlıyor ve arzu eden misafirlerimizle ekstra Karlovy Vary Gezisi'ni (Öğle yemeği+ limitli içecek) gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüş. Akşam ise arzu eden misafirlerimizle ekstra Çek Gecesi (Akşam yemeği+ limitsiz içecek). Geceleme otelimizde.

Karlovy Vary Gezisi | 55 EURO

17. ve 18. Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının uğrak şehri olan Karlovy Vary'nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk'ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak'ın Mozart'ın ,Göethe'nin Beethoven'ın, Rus Çarı Büyük Petro'nun ve Puşkin'in evlerini gördükten sonra 12 farklı suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Turumuz sonrsasi yerel bir resturant'da ögle yemeğimizi aliyoruz. Yemek sonrasi serbest zamanınızda kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı mağazalarda geçirebilirsiniz.

Çek Gecesi | 50 EURO

Prag'ın yerel restoranlarınında Çekya'ya özgü müzik, folk danslar eşliğinde Çek mutfağının güzel tatları ile eğlenceli bir gece geçireceksiniz.

5. Gün | Prag

Otelimizde alacağımız kahvaltıyla birlikte günümüze başlıyor ve arzu eden misafirlerimizle ekstra Dresden Gezisi'ni gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüş. Akşam ise arzu eden misafirlerimizle ekstra Ortaçağ Gecesi (Akşam yemeği+ sınırsız içecek). Geceleme otelimizde.

Dresden Turu | 60 EURO

Elbe'nin Floransa'sı olarak adlandırılan, II. Dünya Savaşı sonrası küllerinden doğan ve barok mimarisi ile inşa edilmiş muhteşem şehir merkezini ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl terası, kral yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır. Ardından Almanya'nın en güzel şehirlerinden olan ve UNESCO'NUN Dünya Mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman.

Prag Ortaçağ Gecesi | 65 EURO

Bu turumuzda Avrupa'nın 14.yy'dan kalma tarihi ve otantik restoranlarından birinde, esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizler de bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

6. Gün | Prag - Budapeşte

Güne otelimizde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Budapeşte'ye doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimizle ekstra Bratislava Gezisi güzel bir alternatif. Gezimizin ardından Budapeşte'ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımıza takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer. Oda dağılımının ardından serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra Macar Folkloru ve Çigan Gecesi'ne katılabilirler. Gezi sonrası otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Bratislava Gezisi | 30 EURO

Orta Avrupa'nın en zengin başkentlerinden biri olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları, Yahudi Soykırım Anıtı, St.Martin katedrali, Mozart'ın 6 yaşında, F. Liszt'in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, eski şehir meydanı, Napolyon'un Askeri ve Slovak Devlet Tiyatro Binası görülecek yerler arasındadır.

Macar Folkloru ve Çigan Gecesi Turu | 50 EURO

Budapeşte'nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içecek ve Macar Mutfağının güzel tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz.

7. Gün | Budapeşte

Otelimizde alacağımız kahvaltıyla birlikte günümüze başlıyor ve arzu eden misafirlerimizle ekstra Esztergom & Visegrad & Szentendre Gezisi'ni (Öğle yemeği+ limitli içecek) gerçekleştiriyoruz. Gezi sonrası otelimize dönüş. Akşam ise arzu eden misafirlerimizle ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi (1 içecek). Geceleme otelimizde.

Esztergom & Visegrad & Szentendre Gezisi | 55 EURO

Türk tarihinde önemli stratejik öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi olan Estergon Bazilikası'nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinde Szentendere Artistler Köyü'ne gidiyoruz. Macaristan'ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte'ye yola çıkıyoruz.

Tuna Nehri Tekne Gezisi | 20 EURO

Dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa'nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte'de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız.

8. Gün | Budapeşte - İzmir

Turumuzun bu son gününde otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberinizin belirteceği saate kadar serbest zaman. Ardından Budapeşte Havalimanı'na transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Sun Express Hava Yolları tarifeli seferleri ile İzmir uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte gezimiz sonra eriyor.

Avantajlı Ekstra Tur Paketi 2 | 175 Euro

Grinzing Meyhaneleri Gezisi + Vlatava Nehri Tekne Gezisi + Ortaçağ Gecesi + Çigan Gecesi paket olarak alındığında, 175 Euro olacaktır.

Ulaşım Detayları
Parkur Havayolu Uçuş No Kalkış Varış
ADNAN MENDERES - BUDAPESTE Sun Express XQ 896 09.08.2020 - 09:10 09.08.2020 - 10:30
BUDAPESTE - ADNAN MENDERES Sun Express XQ 897 16.08.2020 - 11:20 16.08.2020 - 14:30
Tur Otelleri
Otel Adı Kategori Destinasyon
Hotel Allegro vb.
Viyana
Hotel Aida vb.
Prag
Hungaria City Center Hotel vb.
Budapeşte
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Sun Express Havayolları ile İzmir- Budapeşte - İzmir arası ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti

*Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

*3&4 yıldızlı otellerde; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, şehir konaklama vergileri

*Alan-otel-alan ve şehirler arası transferler

*Panoramik Viyana, Prag ve Budapeşte şehir turları

*Türkçe rehberlik hizmetleri

*Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Yurt dışı çıkış harcı bedeli

*Schengen vize ücreti ve hizmet bedeli; 140 Euro

*Öğle ve akşam yemekleri, yemeklerdeki içecekler

*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

*Ekstra geziler

*Ek bagaj ücretleri

*Kişisel harcamalar

*Her türlü otel ekstraları

*Şoför bahşişleri (İsteğe bağlı)

*Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası [20 Euro /kişi başı] (Bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatları kapsar)

Genel Şartlar ve Önemli Notlar

"Genel Şartlar ve Önemli Notlar" tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.

**** Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.****

İPTAL ŞARTLARI

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; son iptal bildirim tarihi, gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olarak belirlenmiştir. Yetersiz katılım olması durumunda, Magnet Tur farklı tur operatör(ler)üyle, programın içeriğini değiştirmemek üzere, ortak operasyon yapabilir ve birden çok acenta misafiri, aynı programı gerçekleştirmek üzere birlikte seyahat edebilir.

Yurt dışı turlarımızda %25 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.Bakiye toplam tutarın, en geç, tur hareket tarihine 30 gün kala tamamlanması gerekmektedir. Ödeme gerçekleştirilen günkü kurlar geçerlidir.

ULAŞIM ŞARTLARI

Magnet Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Magnet Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Magnet Tur sorumlu tutulamaz.

Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından otomatikman iptal edilmekte olup Magnettur'un hava yolu şirketine müdahalesi söz konusu olamamaktadır. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Magnettur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class'a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol edin.

Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

ÖZEL TALEPLER & DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 - 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dur

Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, "tek çocuk" için geçerlidir.

Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır; Türk kahvaltısı değildir. Tur grupları için kahvaltılar, otelin inisiyatifinde, ayrı bir salonda verilebilmektedir.

Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları bulunmaktadır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız.

Magnet Tur, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Magnettur turun sorumluluğunda değildir.

EKSTRA TUR ŞARTLARI

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen max. 2-3 saat süreli gezilerdir. Panoramik şehir gezileri ve Ekstra geziler içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Magnet Tur, rehber aracılığıyla olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür.

Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ekstra geziler yerel acentemiz tarafından düzenlenmektedir. Gidilecek yer(ler)de, yerel yönetim(ler) tarafından herhangi bir sebeple ziyaret edilmesine/gezilmesine izin verilmemesi durumunda, ilgili yer(ler) görülemeyebilir ve/veya gezilemeyebilir. Bu durum Magnet Turun sorumluluğunda değildir.

Yolculuk sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Bir tur programı içindeki bir kalkış tarihi için, aynı grup içinde birden çok otel seçeneği olan programların rehberi ve otobüs(ler)i aynıdır.

SEYAHAT & SAĞLIK SİGORTA ŞARTLARI

Misafirlerimizin Magnet Turdan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Misafirlerin tura katıldığı dönemde/tarihte var olan sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

VERGİLER

Fiyatlarımız, KDV ve her ülke ile her şehrin uygulanmakta olduğu yerleşik uygulama dahilindeki vergileri içermektedir.

Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında rehber/otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Vize ve Ülkeye Giriş Hakkında Bilgilendirme

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

Programlarımızdaki vize durumları T.C. pasaportları bazında verilmektedir.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir. 

Magnetttur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Magnettur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. Magnettur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir.Şahsi vize başvurularında Magnettur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Magnettur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir

T.C. pasaportu (normal veya yeşil pasaport) ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiyeden havayolu firması tarafından uçuşlarına izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Uyarı; İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Magnettur sorumlu olmayacaktır.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Vizesini ve vize hizmetini Magnet Tur aracılığı ile aldıysa , Turun Paket Tur Düzenleyicisi veya ACENTE tarafından iptal edilmesi halinde süresi sonuna kadar vizenin kullanılmadığı müşteri tarafından ispat edildiği takdirde bedel iade edilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ile aldıysa ve Magnet Tur ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

Paket Tur Düzenleyicisi ve ACENTE, vize koşulları konsolosluklar tarafından resen takdir edilen bir uygulama olduğundan vize garantisi veremez.

Destinasyon Hakkında

Macaristan

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Forint [HUF]

Lisan : Macarca

Ülke Telefon Kodu : 00 36

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 1 sa 20 dak [Yaklaşık]

Vergi : -

Vergi İadesi : Toplamda/Tek seferde anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişler için tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve servis alınan mekanlarda %10 oranında bahşiş beklenir.

İklim : Karasal ikliminin etkisi altındadır.

T.C. Budapeşte Büyükelçiliği : 00 36 1 344 51 43

Polis : 107

Ambulans/Hastane : 104

Budapeşte

Genel Bilgiler

"Gecenin şehri Budapeşte…"

Macaristan'ın başkenti olan Budapeşte, Tuna Nehri'nin iki yanına yayılmış en büyük ve en güzel şehir olma özelliğine sahip. Şehir, "Buda" ve "Pest" olarak ikiye ayrılıyor. Tuna Nehri üzerindeki 5 köprü iki yakayı birbirine bağlıyor. Budapeşte için hem mimari hem de sanat kenti demek yanlış olmaz. Tam bir şifalı su cenneti olan şehirde, pek çoğu Osmanlı'dan kalma olan ve şimdi klinik gibi hizmet veren hamamlar yer alıyor.

Görmeden Dönmeyin

Parlamento Binası : Ülkenin bağımsızlığı ve gücünün bir göstergesi olarak inşa edilmiş ihtişamlı bir yapıdır.

Kahramanlar Meydanı : Şehrin en önemli meydanlarının başında gelmektedir. Birçok değerli yapıya sahiptir.

Mathias Kilisesi : Kale bölgesi içinde kalan Eski Buda'da yer alır. Kulesinin Ortaçağ'dan kalma olduğu söylenmektedir.

St. Stephen Bazilikası : Ülkenin en büyük çanının bulunduğu ibadet yerlerinden biridir.

Gellert Tepesi : Budapeşte'nin yüksek noktalarından olan tepe göz alıcı yeşillikler içinde bulunmaktadır.

Estergom : 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış bir kenttir.

Visegrad : Tuna Nehri'nin sağ kıyısında yer alan kasaba, Macar Kralı Matthias'ın erken Rönesans yazlık sarayı ve Ortaçağ kalesinin kalıntıları ile ünlüdür.

Szendentre : Daha önceki zamanlarda şehirde pek çok sanatçı yaşamış olması nedeniyle "Sanatçılar Şehri" olarak anılmaktadır.

Bratislava : Slovakya'nın en büyük şehri ve başkentidir.

Avusturya

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Almanca

Ülke Telefon Kodu : 00 43

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 1 sa 40 dak [Yaklaşık]

Vergi : %20

Vergi İadesi : Toplamda/Tek seferde anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişler için tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 10'u kadar bir servis bedeli hesaba dahil edilmesine rağmen yine de hesabın %5 - %7'si arasında bahşiş bekleniyor.

İklim : Karasal ve okyanus etkileri gösteren Orta Avrupa geçiş ikliminin etkisi altındadır.

T.C. Viyana Büyükelçiliği : 00 43 1 505 73 38

Polis : 133

Ambulans/Hastane : 144

Viyana

Genel Bilgiler

"Dünyanın Müzik Başkenti… Wolfgang Amadeus Mozart'ın doğum yeri"

Bir zamanların Orta Avrupa'nın öncü şehirlerinden olan Viyana, bugün 18. yüzyılın cazibesi ve 19. yüzyılın görkemini yansıtan bir şehir. Şehirdeki eski dünya ambiyansı, şehrin duruşu kadar mimarisine de yansımış. Viyana deyince akla ilk gelen şeylerden biri de müzik ve tabii ki Viyana'nın baş tacı vals. Mozart ve Schubert´in ev sahipliğini yapan şehir, müzikte olduğu kadar Klimt ve Brüegel gibi usta ressamlarıyla da ünlü.

Görmeden Dönmeyin

Hoffburg Sarayı : Habsburg Hanedanı başta olmak üzere Avusturya tarihinin en zengin ve güçlü ailelerinin yaşadığı saraydır.

Schönbrunn Sarayı Bahçesi : 1400 tane odası bulunan saray Fransızların Versailles Sarayı örnek alınarak yaptırılmıştır. Yazlık saray olarak kullanıma açılmıştır.

Burg Tiyatrosu : Klasik mimari tarzının en güzel örneklerinden biri olarak kendini göstermektedir. Neo-Rönesans tarzında inşa edilmiş olan yapının gösterim salonunda 1175 koltuğa sahiptir.

Grinzing : Küçük ve şirin evleri restoranlara dönüştürülen Viyana'nın elit bölgelerinden birisidir.

Bratislava : Slovakya'nın en büyük şehri ve başkentidir.

Seegrote : Avrupa'nın en büyük yer altı göllerinden biri olan 2.Dünya Savaşın'nda Hitler tarafından uçak fabrikası olarak kullanılan eski bir maden ocağı.

Mayerling : Bir ülkenin tarihini değiştirecek kadar önemli Mayerling Faciası'nın yaşandığı şehir. Bir imparatorluğun sona ermesine neden olacak sonun başlangıcı olarak adlandırılabilecek bir facia.

Baden : Bethooven'ın 9. senfonisine ilham veren şirin kaplıca şehri.

Cesky Krumlov :UNESCO tarafından da koruma altına alınan Vitava Nehri'nin adeta sahiplendiği ve kelime olarak "Çarpık Çayır" anlamına gelen biblo gibi bir kasaba.

Para Birimi : Koruna [CZK]

Lisan : Çekçe

Ülke Telefon Kodu : 00 42

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 1 sa 50 dak [Yaklaşık]

Vergi : %18

Vergi İadesi : Toplamda/Tek seferde anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişler için tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve servis alınan mekanlarda %10 oranında bahşiş beklenir.

İklim : Karasal ikliminin etkisi altındadır.

T.C. Prag Büyükelçiliği : 00 420 224 311 402/403/810

Polis : 107

Ambulans/Hastane : 104

Prag

Genel Bilgiler

"Hayatımın mucizesi, her sabaha 21. yy' nin Prag'ında uyanmak" - Alan Levy

Tarihi kentte gotik ayrıntılar, barok tarzı, kübist yapılarla kaynaşıyor. Ekonomik ve politik alanda bir geçiş aşamasındaki Prag aynı zamanda kültür ve sanat başkenti ve özellikle yıl boyunca süre gelen müzik festivalleri ile ünlü. Etkileyici bir tabiat güzelliğine sahip olan Prag, Doğu Avrupa kentleri arasında 2. Dünya Savaşı'ndan yara almadan çıkan tek kent olma özelliğine sahip.

Görmeden Dönmeyin

Astronomik Saat : 1410 yılında inşa edilen bu yapı dünyadaki en eski çalışan saat olma özelliği ile bilinir.

Charles Köprüsü : Vitava Nehri üzerinde olan bu köprü bütün tarih sahnelerine tanık olmasına rağmen ayakta kalmayı başarmıştır.

Karlovy Vary : Ortasında vadi geçen, eski kasabaları andıran şehir Kral IV.Karl'ın av sırasında şans eseri keşfetmiş ve sonrasında buraya özel bir saray yaptırmıştır.

Cesky Krumlov :UNESCO tarafından da koruma altına alınan Vitava Nehri'nin adeta sahiplendiği ve kelime olarak "Çarpık Çayır" anlamına gelen biblo gibi bir kasaba.

Dresden : Elbe Nehri üzerindeki konumu ile Saksonya'nın kalbi Dresden, barok mimarinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Terezin : İkinci Dünya Savaşı'ndaki Nazi getto- toplama kampının bulunduğu kent.

Özel Lezzetler

Gulaş Çorbası (Çok sulu etli, havuçlu patates yemeğini andıran bir çorbadır.)

Knedlky

Bramboracka Çorbası

Trdelnik (Hamur kızartmasından yapılan tatlı)

Tüm Tarihler ve Fiyatlar

Tur Dbl Oda / Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak 3-12 Yaş Çocuk 0-2 Yaş Çocuk Tercih
Budapeşte & Viyana & Prag | 7 Gece | Thy
08 Ağu 2020 - 15 Ağu 2020
TZ080820BVP734TK-3&4
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
Viyana & Prag & Budapeşte | 7 Gece | Sun Express [Bud-Bud] İzmir
09 Ağu 2020 - 16 Ağu 2020
TZ090820VPB7XQI-34
3&4 Yıldız Oteller
489 € 699€ 489€ 489€ 150€ Seç
Prag & Viyana & Budapeşte | 7 Gece | Thy
15 Ağu 2020 - 22 Ağu 2020
TZ150820PVB734TK-3&4
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
Prag & Viyana & Budapeşte | 7 Gece | Pegasus
16 Ağu 2020 - 23 Ağu 2020
TZ160820PVB7PC-34
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
Budapeşte & Viyana & Prag | 7 Gece | Thy
22 Ağu 2020 - 29 Ağu 2020
TZ220820BVP734TK-3&4
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
Viyana & Prag & Budapeşte | 7 Gece | Sun Express [Bud-Bud] İzmir
23 Ağu 2020 - 30 Ağu 2020
TZ230820VPB7XQI-34
3&4 Yıldız Oteller
489 € 699€ 489€ 489€ 150€ Seç
Prag & Viyana & Budapeşte | 7 Gece | Thy
29 Ağu 2020 - 05 Eyl 2020
TZ290820PVB734TK-3&4
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
Prag & Viyana & Budapeşte | 7 Gece | Pegasus
30 Ağu 2020 - 06 Eyl 2020
TZ300820PVB7PC-34
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
Budapeşte & Viyana & Prag | 7 Gece | Thy
05 Eyl 2020 - 12 Eyl 2020
TZ050920BVP734TK-3&4
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
Prag & Viyana & Budapeşte | 7 Gece | Thy
12 Eyl 2020 - 19 Eyl 2020
TZ120920PVB734TK-3&4
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
Prag & Viyana & Budapeşte | 7 Gece | Pegasus
13 Eyl 2020 - 20 Eyl 2020
TZ130920PVB7PC-34
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
Budapeşte & Viyana & Prag | 7 Gece | Thy
19 Eyl 2020 - 26 Eyl 2020
TZ190920BVP734TK-3&4
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
Prag & Viyana & Budapeşte | 7 Gece | Thy
26 Eyl 2020 - 03 Eki 2020
TZ260920PVB734TK-3&4
3&4 Yıldızlı Oteller
499 € 709€ 499€ 499€ 150€ Seç
 • Olağanüstü. Tek kelimeyle olağanüstüydü. Dopdolu harika bir hafta geçirdik. Rehberimiz Burak Bey sürekli bizleydi, çok ilgilendi. Harika bilgiler aktardı. Oteller fiyata göre çok çok iyiydi, şaşırdık. Her şey on numaraydı. İyi ki Magnet Tur'u tercih etmişiz. Hep böyle devam edin !!

  Daha Fazla Daha Az
 • Eşimle ikinci balayına gittik. Tavsiye üzerine Magnet Tur'u tercih ettik, iyi ki de öyle olmuş. Çok memnun kaldık. Tüm turlara katıldık ve olağanüstüydü. Dolu dolu geçen bir hafta. Tadı damağımızda kaldı. Her şehirden magnetlerimizi de topladık. Biz de Magnet Tur'la güzel anılar ve magnetler biriktirmeye başladık. Dönüşte uçağı beklerken internetten hemen kış tatilimiz için Uzakdoğu'ya da rezervasyon yaptık. Her şey çok güzeldi çok. Teşekkürler Magnet Tur.

  Daha Fazla Daha Az
 • Bundan sonra Magnet Tur tek adres !! :) Harikasınız her şey çok güzeldi. Teşekkürler

  Daha Fazla Daha Az
 • 21 Ocak çıkışlı Orta Avrupa turundan yazıyorum bu mesajı. Şu an Viyana'dayız. Rehberimiz Burak Bey çok ilgili her şey mükemmel. Oteller fazlasıyla iyi. Fiyat fayda 10 üzerinden 11. Teşekkürler Herkese tavsiye edeceğiz.

  Daha Fazla Daha Az

Paylaş Paylaş

* 2 kişilik odada en uygun tarihli kişi başı fiyatıdır