Viyana Eğlence

Viyana Eğlence

"Müziğin Şehri" olarak isimlendirilen Viyana'da günün her saati kendinize uygun eğlence aktivitesi bulubilmeniz mümkün oluyor. Özellikle geceleri eğlenmeyi seviyorsanız tercih edebileceğiniz pek çok seçenek mevcut. Klasik, elektronik ve caz türündeki müzik seçeneklerinden birisini seçerek renkli mekânlara gidebilir ve doyasıya müziğin tadına varabilirsiniz. Elektronik müzikten hoşlanıyorsanız Gürtel güzel bir alternatif. Yol üzerinde göze çarpan gece kulübünde eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

Viyana eğlence hayatının bazı mekanları şöyle:

Palmenhaus: Zengin ve lüks detayları ile öne çıkan bir gece kulübü. Palmenhaus'a daha çok şehrin elit ve zengin kesimi geliyor. Goethagasse semtine geldiğinizde uğrayabilirsiniz.

Rockhaus: Bölgenin en seçkin ve popüler eğlence rotaları arasında görülen Rockhaus, canlı rock müzikleri ile ön plana çıkıyor. Adlbert St. Semtinde konuşlanmış olan mekân, yılın her mevsimi canlılığını koruyor.

Titanic: Canlı dans kulübü olarak faaliyet gösteren Titanic, Theobald St. Bölgesinde yer alıyor. Mekâna daha çok Amerikalı öğrenciler ve sporcular akın etmekte. Üst katında ise yemek yiyebileceğiniz iık bir restaurant mevcut. Burada İtalyan ve Meksika mutfağına özgü lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.

Mosaique: Son derece modern şekilde tasarlanmış olan Mosaique, renkli organizasyonları ile eğlendiren muhteşem bir gece mekânı. Postgasse semtinde görülen ortam, canlı performans sunan sanatçıları ile hem gençlerin hem de gelen ziyaretçilerin eğlenmesine destek oluyor.

Şehirde aynı zamanda sanatsal ve kültürel aktiviteler de geniş bir çeşitlilik oluşturuyor. Operalar, dans gösterileri, müzikaller ve tiyatrolar gibi etkinliklerin tarihini yakından takip ederek tatilinize güzel bir anı kazandırabilirsiniz. Örneğin: Mozart ve Wagner, tercih edebileceğiniz başlıca opera etkinliklerinden. Straatsoper semtine geldiğinizde bu etkinliklerden birisine katılarak, gününüzü güzel bir şekilde sonlandırabilirsiniz.

Müzik orkestraları, akşam vakitlerinde keyif içinde eğlenebilmenize yardım eden bir aktivite olarak karşınıza çıkıyor. Viyana Çocuk Korusu'nun gösterilerine katılmanızı tavsiye ederim.  Muhteşem bir müzik şöleni ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Klasik müzik dinlemek isterseniz yılın belirli dönemlerinde organize edilen konserleri yakından takip edebilirsiniz. Sala Terrana konser salonunda klasik müzik severleri pek çok performans bekliyor. Beethoven, Haydın, Mozart ve Schubert gibi seçkin sanatçıların eserleri muhteşem şekilde seslendiriliyor. Müzik dinlemek için ayrıca küçük ve otantik şarap evlerine de gitmeniz mümkün. Keman, akerdeon ve gitar sesini bir arada işitebileceğiniz bu mekânlarda sevdikleriniz eşliğinde hem müziğin akışına kapılabilir hem de kırmızı şarabınızı yudumlayabilirsiniz.

Şehirde sene boyunca pek çok farklı festival düzenleniyor. Özellikle film ve müzik festivallerine dünyanın her bir yanından rağbet gösteriliyor. Film festivali olan The Viennale, en yoğun katılımcıya sahip etkinliklerden bir tanesi. Festivalde kısa film gösterileri ve belgeseller gösteriliyor. Mayıs festivali ve Viyana caz festivali, katılabileceğiniz diğer etkinlikler arasında görülüyor.

 

Yorum Yaz

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.