Paris Eğlence

Paris Eğlence

Renkli gece yaşantısının hüküm sürdüğü şehirde, eğlenebileceğiniz pek çok mekan ve aktivite yer alıyor. Eğlenceli anlar yaşatan ortamlar, yılın her dönemi gerek Erasmus öğrencileri, gerek turistler gerekse yerli halkla dolup taşıyor. Rue de Lappe Caddesi, şehrin en canlı ve dinamik bölgelerinin başında geliyor. Turistlerin her mevsim akın ettiği merkezde, karşılıklı olarak sıralanmış pek çok eğlence durağı yer alıyor. Dar geçit şeklinde devam eden Rue de la Huchette, en çok gece kulübüne ev sahipliği yapan semtlerden. Üstelik fiyat seçenekleri de oldukça makul aralıklarda seyrediyor. Barların pek çoğu Özellikle akşam saat 20:00'dan sonra "Happy Hour" uygulaması gerçekleştiriyor. Dolayısıyla geceleri eğlenmek için Huchette caddesine seçebilir ve ucuz içki alternatiflerinden faydalanabilirsiniz.

Manzarası ile büyüleyen Ressamlar Tepesi, en iyi gece kulüplerini bulabileceğiniz semtlerden bir tanesi. Ressamlar Tepesi ise bira evleri ve restourantları ile nam salmış bir semt. Gündüz vakitlerinden gecenin ilerleyen dakikalarına kadar hareketli olan bölgede, hit caz kulüplerine giderek keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Şehir merkezine biraz uzak olduğu için taksi ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Pigalle ismiyle de bilinen tepede, üstelik kabaret şovları da organize ediliyor. Latin Quarter (5EME), uluslararası öğrencilerin yaşadığı ve eğlendiği lokasyonlar arasında değerlendiriliyor. Gece partilerinin yapıldığı bölgede daha çok kafe, bar ve restaurant ağırlıklı mekanlar görülüyor. Akşam saatlerinde Zafer Takı anıtından Champ Elysees caddesine kadar uzanan bölgede de yine pek çok eğlence ortamı ile karşılaşabilirsiniz.

 

 

Paris Eğlence Durakları:

Concrete: Sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet veren Concrete, turistlerin ve yerel müdavimlerin akın ettiği lüks gece 

kulüplerinden. Gare de Lyon semtinde yükselen mekanda gecenin ilerleyen vakitlerine doğru bira ve votka shot indirimleri yapılıyor. Müziği doyasıya hissetmek ve eğlenceli dakikalar geçirmek için uğrayabilirsiniz.

Wanderlust: Otantik dekorasyonu, göz alıcı ambiyansı ve eşsiz müzikleri ile etkileyen Wanderlust, Paris'İn en nezih gece mekanları içerisinde yer alıyor. Genç jenerasyonun uğrak noktası olan mekan, sadece perşembe, cuma ve cumartesi hizmet veriyor. Mekana geldiğinizde içkini yudumlarken diğer yandan da canlı müzik performanslarını dinleyebilirsiniz.

White Room: Fransa'nın en iyi DJ'lerinı barındıran White Room, günün belirli saatlerine kadar restaurant diğer geri kalan mesai saatlerine kadar da gece kulübü olarak faaliyet gösteriyor. Şanzelize  caddesine geldiğinizde ziyaret ederek sevdiğiniz lezzetleri deneyimleyebilir ve diğer yandan da müziğin keyfini yaşayabilirsiniz.

Paris Sanat Mekanları:

Le Grand Rex: Neo klasik ve art deco mimari anlayışta dizayn edilmiş olan Le Grand Rex, Avrupa'nın en görkemli tiyatro ve sinema salonu.  Şehrin en ünlü alışveriş caddelerine sadece yürüme mesafesinde bulunan salon, 2650 adet koltuğu sayesinde  dünyanın pek çok köşesinden gelen ziyaretçilerini rahat bir şekilde ağırlayabiliyor.

Salle Pleyel: Akustik atmosferi ile dikkatleri çeken Salle Pleyel, Paris'in en modern müzik salonlarından bir tanesi. İhtişamlı dokusu ile göz kamaştıran mekanda her yıl 200'ün üzerinde müzik performansları ve etkinlikleri organize ediliyor. Klasik, pop ve rock gibi farklı tarzdaki müzikler, orkestra şeflerinin kendilerine has olan bakış açıları sayesinde daha özgün hale dönüşüyor. Geziniz boyunca denk gelirseniz, Fransa Filarmoni Orkestrası, Fransa Ulusal Orkestrası veya Paris Orkestrası tarafından düzenlenen müzik etkinliklerine katılabilirsiniz. 

Lido de ParisEğlence, sanat ve kültür üçlüsünü aynı anda hissedebileceğiniz muhteşem bir adres. 200 binlik kapasiteye sahip olan mekanda, usta aşçıların ve Philippe Lacroix isimli şefin ellerinden çıkan enfes tattaki lezzetleri deneyebilirsiniz. Akşam saatlerinde de sevdiklerinizle birlikte   Bluebells dans grubunun yaptığı görkemli ve çoşkulu gösterileri izleyebilirsiniz.

 

Yorum Yaz

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.