Paris Alışveriş

Paris Alışveriş

Fransa'nın başkenti olan Paris denince ilk akla gelenler arasında alışveriş bulunuyor. Çünkü şehir modanın çıkış noktası görevini üstleniyor. Hem tasarımcılardan hem de dünyaca ünlü markalardan çıkan ürünleri bulabilmek mümkün oluyor. Modanın başkenti olduğu için ilk olarak akla giyim ürünleri geliyor. Ancak yeme&içme, kırtasiye ve kozmetik ürün seçenekleri için de güzel mekanlar var. Paris, ünlü tasarımcılardan modacılara kadar pek çok önemli kişinin çıkış yeri olarak önemini koruyor. Dolayısıyla alışveriş konusunda tercih edebileceğiniz pek çok alternatif mevcut. Dünyaca ünlü lüks mağazalardan daha makul segmentteki butikçilere ve pazarlara kadar farklı noktalardan ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Şehrin meşhur fularlarından veya şallarından alarak kombinlerinize hareketlilik kazandırabilirsiniz.

Romantizmin şehir olan Paris, bünyesinde edebi açıdan da farklı bir atmosfer barındırıyor. Dolayısıyla şehrin her köşesinde farklı tarzlara hitap eden kitapçılar bulabilirsiniz. Hediyelik eşya söz konusu olduğunda, bütçenize göre bir sınırlı yapmak size bağlı. Yani tatiliniz için yüksek rakamlarda bir bütçe ayırdıysanız, güzel dekoratif ürünlerine ve çeşitli kıyafet seçeneklerine bakabilirsiniz. Bütçenizi sarsmadan ekonomik  hediyeleri değerlendirmek istiyorsanız magnet, kupa, kalemlik, biblo ve tişört gibi şehrin dokusunu yansıtan ürünlere göz atabilirsiniz. Özellikle Eyfel Kulesi figürleriyle süslenmiş anahtarlıkları alarak sevdiklerinize tatil dönüşü armağan edebilirsiniz.

Şanzelize ismiyle okunan Champs Elysee, Paris alışveriş deyince ilk akla gelen ve modanın kalbini attıran dünyaca ünlü alışveriş bölgelerinden bir tanesi. Pahalı ve bir o kadar da lüks mağazaların sıralandığı caddede; Escada, Gucci, Kenzo, Chanel, Versace, Dior, Valentino, Louis, Hugo Boss gibi en ünlü markaların mağazaları göze çarpıyor. Tüm bu mağazalara belki Türkiye'den ulaşma şansınız var. Ancak buradan alışveriş yapabilmenin en avantajlı yolu KDV muafiyeti ve henüz Türkiye'de bile görülmeyen en yenilikçi kreasyonlar. Türkiye'de rastlamadığınız modern tasarımları, Paris moda caddesinden alarak trendy imajınıza yeni bir bakış açısı getirebilirsiniz. Au Printemps, Le Bon Marche, FNAC, Bazar Etnik ve Galeries La Fayette, Paris'te alışveriş için tercih edebileceğiniz alışveriş merkezlerinden birkaçı.

Au Printemps : 1864 yılından günümüzde değin popülerliğini koruyan alışveriş noktası Au Printemps; oyuncak, ayakkabı, tasarım ürünleri ve giyim üzerine çalışan mağazalarla dolu. Üstelik lüks ve modern dokuda olan mağazalarda her bütçeye hitap eden ürün seçenekleri bulmak mümkün oluyor. Tatiliniz süresince ister gezmek amaçlı gelebilir isterse de ihtiyacınıza yönelik olan ürünleri inceleyebilirsiniz. Hermes, Yves Saint Laurent, Versace Lacroix, Chanel ve Calvin Klein gibi ünlü markaların mağazalarına giderek gezebilirsiniz.

Le Bon Marche : Şehrin ilk yerel mağazalarından olan Le Bon Marche, avangart tarzdaki tasarımları ile turistlerin ilgisini çekiyor. Toplamda 2 katlı yapıdan oluşan mağazanın zemininde parfüm, aksesuar ve kozmetik ürünleri mevcut. Birinci katında erkek giyim, ikinci katında ise daha çok tasarım ürünleri ağırlıklı satışlar yapılıyor. İçerisinde bir de şirin bir ambiyansta döşenmiş kafe bulunuyor. Alışverişlerinizi yaptıktan sonra bu küçük kafede oturarak kahvenizi yudumlayabilir ve diğer yandan da dinlenebilirsiniz.

FNAC : Kitap, elektronik eşya ve CD üzerine faaliyet gösteren FNAC, kültürel alışveriş sevenlerin adresi. Forum des Halles, Şanzelize ve L'Etoile semtlerinde şubelerine rastlayabilirsiniz.

Bazar Ethic : Modern ve otantik eşyalar satan muazzam bir mağaza. Etnik ve bohem tarzdaki dekoratif ürünlerden hoşlanıyorsanız mutlaka uğrayın. Deri çantalardan şallara, şamdanlıklardan yastık seçeneklerine kadar envai çeşit ürün yelpazesi ile karşılaşacaksınız.

Galeries Lafayette : Görkemli ve ihtişamlı yapısı ile ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken Galeries, 1912 yılından beri alışveriş konusunda önemini korumaya devam ediyor. Boulevard Haussmann semtinde yükselen binada; kozmetik, oyuncak, giyim ve ev elektroniği gibi farklı alanlarda geniş ürün alternatifleri bulabilirsiniz.

 

Yorum Yaz

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.