Barcelona Gezelim Görelim

Barcelona Gezelim Görelim

İspanya’nın ikinci büyük şehri Barselona İberya yarımadasının kuzeydoğusunda yer alır. Katalonya bölgesinin başkentidir. Gaudi’nin muhteşem mimari eserleriyle bilinen şehir aynı zamanda Picasso’nunda şehridir. Tarihi ve modern mimari güzelliklerinin yanı sıra güzel sahilleri ve plajları, etkileyici parkları ve bahçeleri, gastronomik lezzzetlerin sunulduğu kaliteli restoranları ile turistlerin en çok tercih ettiği şehirlerden biridir.

Barselona Ulaşım: Barselona’da en kolay ulaşım metro, tramvay ve tren ile sağlanmaktadır. Şehir içinde hızlı, hesaplı, rahat ve güvenli şekilde seyahat edebilir ve tüm görülecek yerlere ulaşabilirsiniz. Tek kullanımlık, günlük veya çok günlük bilet alternatifleri bulunmaktadır.

Barselona Gezilecek Yerler: Barcelona kesinlikle gezilecek ve görülecek yerler açısından Avrupa’nın en zengin şehirlerinden biridir. İşte en popüler noktalar.

Park Güell: Park Güell tartışmasız Dünya’da görebileceğiniz en etkileyici parktır. Gaudi tarafından dizayn edilmiş bu Park bir nevi açık hava müzesi gibidir. Renkli yapıları görüp bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Sagrada Familia: Başka bir Gaudi çalışması olan Sagrada Familia, kendisinin en meşhur eseridir ve Barselona’nın ikonu halindedir. Büyüleyici muhteşem dış görüntüsünün yanında içindeki müze fantastiktir. 1882 yılında yapımına başlanmış ve hala yapımı bitmemiştir.

Picasso Müzesi: Picasso’nun sekreteri ve arkadaşı Jamime Sabates tarafından bağışlanan eserlerle doğmuş bu müze, dünyaca ünlü sanatçının müthiş sanat eserlerinin bir kısmının sergilendiği kesinlikle görülmesi gereken yerler listesinin başlarına konmalı.

La Boquería: Barselona şehrinin en eski ve en meşhur halk pazarı turistlerin akın ettiği noktaların başında gelir. 1217 yılında başladığı söylenen pazarın büyük demir girişini geçtikten sonra, Avrupa’nın en geniş ve meşhur pazarında satılan çok çeşitli meyvelerin, meyve sularının ve limonatanın tadına bakabilirsiniz. Ayrıca yemek yemek için El Quim de la Boquería’yı da tavsiye ederiz.

Santa Maria del Mar: Barselona’nın katedrali, Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biridir. Büyüleyici mozaik camlı pencereleri ve sekizgen düz tepeli kuleleri ile hem dıştan hem de içten çok güzel bir yapıdır.

Casa Batlló ve Casa Milà: Yine iki muhteşem Gaudi eseri olan Casa Batlló ve Casa Milà, kartpostallık görüntüleriyle turistlerin en uğrak yerlerindendir. Bu muhteşem iki binayı gezmek kesinlikle zamanınızı en iyi değerlendirebileceğiniz aktivitelerinizden biri olacaktır.

Montjuïc Mountain: Barselona’ya tepeden bakam bu tepede şehrin muazzam manzarasını izleyebilirsiniz. Teleferik yolculuğuyla tepedeki kaleye çıkarken yine güzel manzaralara tanıklık edebilirsiniz.

Camp Nou: 1957’den beri FC Barcelona’nın stadyumu olan Camp Nou, en popüler turist noktalarının bir diğeri. Heybetli stadyum 55.000 metrekare alan kaplıyor. Avrupa’nın en büyük stadyumu ünvanını elinde tutuyor. Hele bir de ziyaretiniz sırasında bir maça denk gelirseniz, bu heybetli stadyumda dolu tribünler ve ateşli taraftarlar arasında atmosferi yaşamak çok muhteşem bir deneyim fırsatı olacaktır.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.