Barcelona Eğlence

Barcelona Eğlence

İspanya’nın ikinci büyük şehri Barcelona eğlence hayatı oldukça hareketli bir metropolitan. Akşam hava karardıktan sonra her zevke uygun çeşitli eğlence mekanları bulabilirsiniz. Yerel halka ayak uydurmak isterseniz sabah günün ilk ışıklarına kadar eğlenmeniz mümkün. Şehrin değişik bölgelerine yayılmış eğlence hayatına katılmadan önce alternatifleri iyi araştırmanızda fayda var. Las Ramblas, Gothic Quarter, El Born, Raval, L’Eixample, Gracia, Poble Sec, Port Olympic önde gelen bölgeler.

Popüler mekanlara şöyle bir göz atacak olursak;

Sala Apolo : Haftanın her günü farklı müzik türlerinden yeni ve eski müzisyenlerin sahne aldığı Barcelona’nın en popüler mekanlarından biri olan Sala Apolo’da harika bir akşam geçirebilirsiniz.

Razzmatazz : Beş ayrı bölümden olşan bu devasa mekanda her bölümde zevkinize uygun müzik türleriyle eğlenebilirsiniz. Gençlerin ağırlıklı rağbet gösterdiği mekanda Razz Club indie rock tarzında, The Loft tech-house tarzında, Lolita techno pop tarzında, Pop Bar electro pop tarzında ve The Rex Room ise electro rock tarzında müzik sunuyor.

Jamboree : Şehrin Jazz müzik için en popüler mekanı haline gelmiş olan Jamboree, ünlü Jazz müzisyenlerine sahne aldırmasıyla ünlü. Ayrıca her gece jazz, latin ve blues türlerinde canlı performanslara yer vermekte. Üst katındaki kardeş mekan Los Tarantos ise flamenco performansları izleyebileceğiniz ayrı bir bölüm.

Sidecar : Şehrin en simge Rock Mkenalarından biri olan Sidecar, canlı performanslar, indie rock ve elektro tarzı ile öne çıkıyor.

La Terrrazza :  Barcelona’da açık havada eğlenebileceğiniz en popüler mekanlardan biri. Yıldızlar ve Palmiye ağaçları altında dans edebileceğiniz mekan şehrin yüksek bir noktasında eski bir kale içinde.

Mojito Club : İspanya’ya gidip latin dansları yapmadan olur mu? Bunun için en popüler mekan olan Mojito Club biçilmiş kaptan. Latin Salsa dersi de alabileceğiniz mekan, aldığınız eğitimi uygulamak için ilerleyen saatlerde diskoteğe dönüşüyor. Latin ve Küba müzikleriyle muhteşem bir enerjiye kapılacağınız müthiş bir gece yaşayabilirsiniz.

Güney İspanya Endülüs bölgesinden çıkmış olan folklorik yerel efsane dans Flamenko izlemek isterseniz aşağıdaki önerdiğimiz mekanlardan birine gidebilirsiniz.

Tablao Flamenco Cordobes : La Rambla bulvarındaki mekan şehirdeki en popüler mekanlardan biri. 1970’den beri açık olan mekanda usta dansçıların sergiledikleri muhteşem performansı izleyebilirsiniz.

Tablao de Carmen : Poble Espanyol’un kalbşnde yer alan mekanda lezzetli tapaslarınızı yerken sanatçıların gösterisini izleyebilirsiniz. İsmini tarihte en çok anılan dansçı Carmen Amaya’dan alan mekan en iyilerden bir tanesi.

   

Yorum Yaz

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.