Barcelona Alışveriş

Barcelona Alışveriş

Barcelona alışveriş konusunda Avrupa’nın diğer büyük şehirleri gibi çok alternatif sunan bir şehir. En lüks markalardan, ünlü tasarımcıların dükkanlarına, büyük outlet mall ve AVM’lerden, sokak hediyelik dükkanlarına ve moda butik dükkanlarına kadar her tür alışveriş alternatifini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Barcelona’da şehir merkezindeki dükkanlar genelde sabah 10:00’da kapılarını açarlar ve akşam saat 20:00’de kapatırlar. AVM’ler ve Outlet’ler ise saat 22:00’ye kadar açık. Küçük yerel dükkanların çoğu öğle yemeği için saat 13:00 ile 17:00 arasında yaklaşık iki saat kadar kapatırlar. Ancak şehir merkezindeki büyük marka mağazalar ve AVM’ler öğle yemeği saatinde kapanmazlar.

Barcelona’daki alışveriş bölgelerine şöyle bir göz atacak olursak en başta  Paseo de Gracia gelir. Paseo de Gracia geniş ve ağaçlı çok güzel bir bulvar olup modern bir mimariye sahip. Üzerinde iki tane sembol Gaudi binası bulunmakta. Bunlar Casa Mila ve Casa Batllo. Şehrin en lüks, moda merkezi ve uluslararası alışveriş caddesi burası. Bu cadde belki de en pahalı ancak en güzel alışveriş caddesi. Uluslararası ve İspanya’nın en meşhur marka dükkanlarını bu caddede bulabilirsiniz. Modaya ve tasarıma düşkün iseniz burası tam size göre. Aynı zamanda bu cadde ile Gran Via Caddesi''nin kesiştiği köşede Apple mağazasını bulmanız mümkün.

Bir diğer ünlü bölge ise Plaza Catalunya. Bu güzel meydanda iki harika büyük mağazada alışveriş yapabilirsiniz. İlki El Corte Ingles. Büyük markaların dükkanlarının pek çoğunu bulmak mümkün. Ayrıca zemin katında çok büyük bir süpermarket ve özel hazırlanmış yiyecekler satan bir Deli mevcut. Buranın karşısında ise El Triangle mall  ikinci diğer mağaza bulunmakta. Burada küçük ve çok çeşitli dükkanlar ve cafe’ler bulabilirsiniz. Barcelona’nın en büyük parfüm dükkanı Sephora Triangle da burada bulunmakta.

Diğer ünlü bölgelerden bazıları Portal de L'Àngel, Avenida Diagonal, Rambla de Catalunya, Las Ramblas. Avenida Diagonal’in en gezilecek kısmı özellikle Passeo de Gracia ile kesiştiği noktadan Diagonal Meydanında bulunan Pedrables Mall’a kadar olan bölge. Burada pek çok moda marka mağazalarını bulmanız mümkün. Rambla de Catalunya ise şirin ve küçük butik dükkanları ile en keyifli gezilecek bölgelerden biri. Ayrıca hediyelik dükkanları, aksesuar dükkanları ve cafeler bulunmakta. bU bölge alışveriş ve öğle yemeği için ideal. Las Ramblas’da ise çok sayıda hediyelik dükkanı bulabilirsiniz. Onun dışında çok fazla bir alternatif yok.

Bu bölgeler dışında şehrin 40 km dışında yer alan La Roca Village ise lüks outlet alışverişi için en popüler yer. Yaklaşık 100 adet mağaza, cafe ve restoran ile çok çeşit sunmakta.


La Maquinista: Barcelona’nın en büyük alışveriş merkezidir. 250.000m² bir alana yayılmış 221 dükkana ev sahipliği yapar. Kıyafetten ev eşyası ve aksesuarlarına, Apple mağazasından kitabevlerine, restoranlar barlar ve cafeler ile tüm gün alışveriş yapabileceğiniz bir yer.

Maremagnum: Eski Barcelona limanında konumlanmış alışveriş merkezi 365 gün sabah 10:00 akşam 22:00 arası açık olan tek alışveriş merkezi. Pazar günleri açık olması ona bir ayrıcalık katıyor. Çok büyük olmasa da pek çok marka mağazalar, mücevheratçılar ve aksesuar dükkanlarıyla ilginizi çekebilecek bir alışveriş merkezi.

Diagonal Mar: Barcelona şehrinin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Diagonal Mar, pek çok tasarımcı mağazası, ünlü giyim markalarının mağazaları, bunun dışında kozmetik ve aksesuar mağazalarıyla ilginizi çekebilir. Zengin bir yiyecek katı da bulunmakta.

Pedralbes Centre: Büyük markaların ve üst klasa hitap eden tasarım butik mağazaların olduğu lüks alışveriş için uğrayabileceğiniz bir alışveriş merkezi.

Las Arenas: Şehrin merkezinde bulunan bu alışveriş merkezi de bol alternatifli mağazalarıyla keyifli alışveriş imkanı sunmasının yanı sıra, çatısındaki 360 derece Barcelona manzarası sunan gezinti alanıyla meşhur. Burada bulunan restoranlar ve barlarda keyifli zaman geçirebilirsiniz. Tabi eski bir boğa güreşi arenasından dönüştürülmüş olması da bir diğer meşhur özelliği.

L’Illa Diagonal: Şehir merkezinin önemli alışveriş merkezlerinden biri. İçinde pek çok markanın mağazalarının yanı sıra bir spor merkezi, iki otel ve hatta bir okula ev sahipliği yapıyor.

Gran Via II: İçinde 100’den fazla mağaza bulabileceğiniz bu alışveriş merkezi de biraz daha az kalabalık alışveriş merkezi arayan şehirdeki alışveriş merkezlerinin kalabalığından kaçanlar için iyi bir alternatif.

Yorum Yaz

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.