Floransa Eğlence

Floransa Eğlence

Sanat şehri olarak bilinen bölgede, özellikle geceleri başlayan farklı eğlence alternatifleri görülüyor. Dünyaca ünlü DJ'lerin ve gece kulüplerinin yer aldığı şehirde keyif dolu anlar deneyimleyebilirsiniz. Dilerseniz şık ve lüks restaurantlardan birisine giderek hem sakin şarkılar dinleyebilir hem de şehir manzarasına karşı meşhur Chianti şarabını yudumlayabilirsiniz.

Floransa eğlence hayatı ile de gelen turistleri memnun etmeyi başarıyor. Dar sokaklar arasında konuşlanmış olan kulüplere veya barlara giderek müzik eşliğinde güzel bir gece geçirebilirsiniz. Eğlence duraklarının hemen hemen hepsi merkezi noktalarda toplanmış durumda. Erasmus programları ile şehre gelen öğrenciler ve turistler, partiler eşliğinde gece boyunca eğlencenin ritmine kapılıyor. Bar ve kulüp gibi seçkin mekânlar, modern teknolojileri ile keyif için güzel bir gece geçirmenize yardımcı oluyor.

 

 

YAB: Çeşitli eğlence partileri ile zenginleştirilen YAB, kaliteli gece mekânlarından bir tanesi. Via Dei Sassetti semtinde bulunan club, sabahın ilk ışıklarına kadar dans edebilmenizi sağlıyor. Özellikle de hafta içi Pazartesi ve Perşembe günlerinde yoğun bir müşteri popülasyonuna hizmet veriyor.

Space Elektronic: Floransa misafir öğrencilerinin akın ettiği Space Elektronic, büyük alanı ve farklı müzik alternatifleri ile beklentileri karşılıyor. İtalya'nın en başarılı DJ'lerinin yer aldığı mekânda geceleri karaoke şovları da sergileniyor. Via Palazzuolo semtinde görülen mekâna gelerek, sevdiklerinizle birlikte keyif dolu bir gece yaşayabilirsiniz.

Old Stove Pub: Tarihi ve turistik kesimde yer aldığı için turistlerin akınına uğrayan Old Stove Pub, şehrin en ucuz eğlence mekânlarından. Karaokeleri ile meşhur olan ortamda ister müziğin keyfini çıkartabilir isterse de arkadaşlarınızla dans edebilirsiniz.

Red Garter: İtalya'nın en eski barlarından olan Red Garter, her köşesinde Amerikan kültürünün izlerini taşıyor. Gece yaşantısı için ideal olan ortamın üstelik hamburger ve biftek öğünleri de oldukça meşhur. Loş ışıklandırması, güzel yemekleri ve eşsiz müzikleri ile uğranılası yerlere örnek gösteriyor.

Kitshch: Floransa'nın en güzide mekânları arasında değerlendirilen Kitshch, hem gece hem de gündüz vakitlerinde tercih edebileceğiniz muhteşem bir ortam. Cazip fiyatlı kokteyleri ve atıştırmalıkları ile farklı damak tatlarına hitap edebiliyor. Aperitivo isimli büfe eklentisinden beğenebileceğiniz farklı atıştırmalık gıdalar alabilir ve diğer yandan da eğlenmeye devam edebilirsiniz.

Lion's Fountain: Club severlerin vazgeçilmez durağı Lion's Fountain, daha çok parti düzenlemek isteyen uluslararası öğrencileri ağırlıyor. Akustik müzikleri ve sanatsal performansları ile müşterilerinin memnun kalmasını amaçlıyor. Kendine has estetik dizayna sahip olan ortamda, gecenin ilerleyen saatlerine kadar müzik keyfine doyabilirsiniz.

Twentyone: Öğrenci partileri ile ün kazanmış mekân Twentyone, haftanın her günü gerek yerli müdavimlerine gerekse farklı ülkelerden gelmiş turistlere hizmet veriyor. Geceleri 10:30'da sonra başlayan renkli partiler, mekânın dinamiğini tutarken diğer yandan da müşterilerin eğlence dolu vakitler geçirmesini amaçlıyor.

Floransa, sanatsal ve kültürel anlamda düzenlenen faaliyetleriyle de gelen turistlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Tiyatro, konser ve opera dallarında düzenlenen festivaller, katılabileceğiniz başlıca kültürel aktivitelerden bir tanesi. Özellikle dünyaca ünlü bestekâr Puccini'nin opera festivalleri, geniş çapta düzenlenen organizasyonların ilkini oluşturuyor. Fiesole da yine dans, sinema ve konser alanlarını kapsayan festival etkinlikleri arasında yer alıyor.

Sandallar eşliğinde yapılan ve çeşitli kostümlerle renklendirilen San Ranieri ise şehre özgü yapılan yöresel kutlamalara örnek gösteriyor. Ellerine meşaleler almış ve düzen içerisinde yürüyen katılımcılar, öncelikle geçit törenlerini yapıyor. Festivalde çeşitli yiyecek ve giyecek satan tezgâhtarlar ve canlı müzikleri ile ortamı neşelendiren sanatçılar göze çarpıyor. Daha sonra gecenin ilerleyen saatlerine doğru Floransa Arno Nehri üzerinde havai fişek gösterileri düzenleniyor. Festival süresince yapılan etkinliklerle şehir adeta masalsı ve romantik bir görünüme bürünüyor.

 

Yorum Yaz

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.