Venedik Eğlence

Venedik Eğlence

Kanalların etrafında hoş ışıklandırmaların yapıldığı Venedik'te eğlence adına tercih edebileceğiniz farklı aktiviteler organize ediliyor. San Marco Meydanı, şehrin en canlı ve turistik lokasyonlarından başlıcası. Dolayısıyla turistlerin ve farklı ülkelerden çeşitli amaçlarla gelen ziyaretçilerin en sık görüldüğü bölge Marco Meydanı oluyor. Tarihi bölge, gece hava karardıktan sonra bambaşka güzellikte olan bir ambiyansa dönüşüyor. Cadde üzerinde sıralanmış olan gece mekanları, sabahın ilk ışıkların kadar sınırsız şekilde eğlenmenize yardımcı oluyor. Üstelik tüm tesisler, Venedik otelleri çevresine yakın mesafede yer alıyor. Böylelikle gece boyunca eğlendikten sonra kolay bir şekilde otelinize gidebilir ve dinlenmeye geçebilirsiniz.

Yerli halk müdavimlerinin sıklıkla tercih ettiği Canneregio semti de yine gece hayatı açısından ideal olan bir lokasyon. Bar, kafe ve restaurant gibi işletmelerin sıklıkla görüldüğü bölgede, üstelik fiyatlar  da bir hayli cazip. Güzel bir akşam yemeğinin ardından arkadaşlarınızla birlikte bölgedeki eğlence mekanlarına gidebilirsiniz.

Venedik gece hayatı denildiğinde şüphesiz ilk akla gelen rotalardan birisi de San Polo. Turistlerin rağbet ettiği bölgede, birbirinden şık barlarla ve modern kafelerle karşılaşmanız mümkün oluyor. Eğlence konusunda en popüler noktalardan olan Dorsoduro ise daha çok öğrenci kesiminin akınına uğruyor. Venedik'e gelen ERASMUS öğrencileri, cadde üzerindeki kulüplere giderek dans ve müzik eşliğinde gecenin tadını çıkartıyor.

 

 

Piccolo Mondo: Venedik'te geceye güzel bir başlangıç yapmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz en muazzam durak Piccolo Mondo. Yörenin en eski kulüplerinden olan mekanda İtalya'nın en özgün ve başarılı DJ'leri sahne alıyor. Dorsodura meydanına geldiğinizde mutlaka keşfetmenizi tavsiye ederim.

Molocingque: Hem club hem de restaurant olarak faaliyet gösteren Molocingque, şık ambiyansı ve müzik performansları ile beklentileri karşılıyor. Her daim hareketli ve enerjik bir havanın olduğu ortamda, yaz ayları dışarıda eğlenilebiliyor. Via dell’Elettricita adresine geldiğinizde uğrayarak sevdiklerinizle müziğin tadına varabilirsiniz.

Dogado: Modern dokuda dizayn edilmiş olan Dogado, sabaha karşı 4'e kadar açık olan popüler gece kulüplerinden. Farklı tarzlara ve bütçelere hitap edebilen ortama haftanın herhangi bir günü gelebilirsiniz. Teras katında şehir manzarasını seyrederken diğer yandan da bütçenize uygun şekilde eğlenebilmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Circolo Golf Venezia Lido: Golf sahasında hizmet veren eğlence mekanı Circolo, farklılık arayanların adresi. Via del Forte semtinde bulunan tesiste ister golf oynayabilir isterse de arkadaşlarınızın oyununu izleyerek hoş dakikalar geçirebilirsiniz.

Skyline Bar: Hareketli ve canlı bir gece hayatına ev sahipliği yapan Skyline Bar, şehrin şık barlarından bir tanesi. Farklı içki alternatiflerinin bulunduğu mekanda, akustik müzik dinletileri eşliğinde kendinizi dinlendirebilirsiniz.

Jazz Club: Saat 19:00'da hizmet vermeye başlayan clubta, 21.00'a doğru da konserler düzenleniyor. Üstelik Venedik Bienali boyunca çeşitli sergilere de ev sahipliği yapmakta. Turistlerin ve yerel halkın yoğun bir rağbet gösterdiği mekana gelerek çeşitli konserleri dinleyebilir ve tatilinize unutamayacağınız güzel bir kültürel anı katabilirsiniz. Hafta içi Perşembe ve Pazar günleri dışında istediğiniz zaman gelebilirsiniz.

Live 20: Venedik'te hit mekanlar bakıyorsanız tavsiye edebileceğim adres Live 20. Jesolo semtinde konuşlanmış olan mekanda, canlı müzik etkinlikleri organize ediliyor. Arkadaşlarınızla akşam saatlerinde gidebilir ve güzel bir müzik dinletisine katılabilirsiniz. 

Venedik turu yaptığınızda dilerseniz festivallere katılarak da eğlencenin ritmini tutabilirsiniz. Bölgenin en meşhur festivali Venedik Karnavalı. Şubat ayında düzenlenen festivale, dünyanın pek çok köşesinde turist katılıyor. Meşhur maskelere bürünmüş kişiler, şehirde renkli bir görüntü izlenimi oluşturuyor. Ayrıca Venedik film festivali, Serenissima, Opera festivali, Vogalonga gibi etkinlikler de turistlerin dikkatini çekmeyi başarıyor.

 

Yorum Yaz

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.