Prag Alışveriş

Prag Alışveriş

Çek Cumhuriyeti'nin başkenti olan Prag, birbirinden seçkin alışveriş olanaklarına sahip bir şehir. Lüks dünya mağazalarından küçük çaplı pazarlara kadar ihtiyacınıza uygun pek çok imkanla karşılaşabilirsiniz. Kentin Old Town semti, alışveriş noktasında beklentilerinize karşılıyor. Burada otantik dükkanlardan küçük hediyelik eşya satan tezgahlara kadar farklı satıcılar görebileceksiniz. Turistlere yönelik bir alan olduğu için isterseniz  gezerek güzel bir gün de geçirebilirsiniz. Magnet, kupa, tişört, anahtarlık ve kukla gibi güzel hediyelikler alarak seyahat dönüşü sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Özellikle renkli bebekleri andıran kuklaları tercih etmenizi tavsiye ederim. El emeği göz nuru olan otantik kuklalar, Prag'ın en önemli simgeleri arasında yer alıyor. Lal taşı ve kristal süslemeler de yine ülke genelinde meşhur olan diğer hediyelik eşyalardan.

Prag'ın farklı kesimlerine kurulan pazarlar, alışveriş noktasında tercih edebileceğiniz en güzel mekanlardan. Uygun ve cazip fiyatlı olanakları ile hem  ihtiyacınıza yönelik yiyecekleri alabilmenize yardımcı oluyor hem de bütçenizi gözetiyor. Sokak pazarlarından alışveriş yapmak, turistlere ayrı bir zevk ve duygu da yaşatıyor.

Prag'da alışveriş için bazı mekanlar söyle:

Prazska Trznice : Kentin en geniş ve üzeri açık en güzel pazarlarından olan Prazska Trznice, her hafta yerli halkın akınına uğruyor. Pazarda her gıda ürünü için küçük büfe tarzı eklentiler göze çarpıyor. Böylelikle tüm yiyecek ürünleri, hijyenik ve doğal şekilde tüketicilerine ulaşıyor. Üstelik yeme içme alternatiflerinin yanı sıra sanatsal eşyalara ve el işi eşyalarına da rastlayabilirsiniz. Bubenske Nabrezi'ye geldiğinizde zamanınızı ayırarak gezebilir ve tatil bütçenizle ihtiyacınıza uygun ürünler alabilirsiniz.

Prag Bit Pazarı : Yerli halkın olduğu kadar turistlerin de akın ettiği bit pazarı, envai çeşit ürünü bir arada görebileceğiniz alışveriş ortamlarından bir tanesi. Hem sıfır hem de ikinci el ürünlerin satışa sunulduğu pazardan takı, beyaz eşya, kıyafet ve eski fotoğraf gibi otantik eşyalar bulabilirsiniz. River Embankment semtindeki bu pazara gelmek istiyorsanız 3 veya 16 numaralı tramvaya binerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Havelske Trziste : Eski Şehir meydanına oldukça yakın mesafede yer alan Havelske Trziste, sene boyunca faaliyet gösteriyor. Oyuncak çeşitlerinden el işi ürünlerine seramikten çiçek çeşitlerine kadar farklı ürün grupları satışa sunuluyor. Haftanın her günü 09:00-18:00 saatleri arası açık olan pazara, tatiliniz süresince mutlaka uğramalısınız.

Şehir merkezinde dünyaca ünlü markaların bir arada bulunduğu modern alışveriş merkezleri de bir hayli geniş bir çeşitlilik oluşturuyor. Wenceslas Meydanı, çok sayıda AVM görebileceğiniz semtlerinden başlıcası. Özellikle Na Prikope Caddesi üzerinde pek çok sayıda küçüklü büyüklü alışveriş merkezi görebileceğinizden emin olabilirsiniz.

Cerna Ruze : 1990'lı yıllara kadar bir geçit olan alan, daha sonra alışveriş merkezine dönüştürülmüş.Günümüzde 50 mağazası  ve restaurantı ile birlikte modern bir AVM olarak hizmete devam ediyor.  Na prikope caddesindeki alışveriş merkezinde, Prag gezi süreniz boyunca güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Palladium : Son derece büyük yapıda olan Palladium AVM, şık ve modern tasarımı ile yerli yabancı tüm turistlerin beğenisini kazanıyor. AVM'ye ister kendi şahsi aracınızla isterse de metro ray hattı ile gelebilmeniz mümkün oluyor. Puma, C&A, Mothercare ve H&M de gezintiniz esnasında rastlayabileceğiniz markalardan sadece birkaçı.

Myslbek Galerisi : Eski Şehir ile Yeni Şehir arasındaki bir noktada kurulmuş olan Myslbek Galerisi, şehrin en eski alışveriş merkezi olarak önem taşıyor. Korres, Intersport, Mothercare ve Next, mağaza içerisinde görebileceğiniz markalara örnek oluşturuyor.  Na Prikope semtindeki alışveriş kompleksine geldiğinizde ihtiyacınıza uygun ürünleri alabilir veya arkadaşlarınızla güzel bir öğle yemeği yiyebilirsiniz.

 

Yorum Yaz

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız.