Benelux & Paris Turu

Benelux & Paris | 7 Gece | Thy [Lux], VİZELİ

Paket Kodu: TZ281120BN7TKLX-34

28 Kas 2020 - 05 Ara 2020

kişi başı   449 *

' dan itibaren

Tur Hakkında

Dört ülke; Belçika, Hollanda, Lüksemburg ve Fransa arasında yolculuğa çıkma fırsatı sizce de harika değil mi? Belçika'da enfes bir waffle yiyebilir, Amsterdam'da ise eğlenmek için nereye gideceğiniz konusunda kararsız kalabilirsiniz. Dünyanın en romantik şehri Paris'te cabası.


 
 
 

898 €

8.744,28 ₺
Yükleniyor

Paylaş Paylaş

1. Gün | İstanbul - Lüksemburg

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile Lüksemburg'a uçuş.Varışımıza istinaden Lüksemburg şehir turu için hareket. Turumuzda Petrus nehri vadisi, UNESCO dünya kültür mirası kabul edilen eski şehir merkezi, Vedar sokakları, Anayasa Meydanı, şehir katedrali, Dükler Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele hareket ve serbest zaman.

2. Gün | Lüksemburg

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Strasbourg & Colmar turuna katılabilirler/Turumuzun ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Strasbourg & Colmar | 85 EURO

Turumuza ilk olarak Alsace Bölgesi'nin karakteristik özelliklerini taşıyan masalsı şehir Colmar ile başlıyoruz. Le Petit Venise (Küçük Venedik) olarak bilinen bu şehir ayrıca Bir resim tablosu andıran Nehir kenarına dizilmiş rengârenk evleri ile ünlü. Bu gezimizin ardından Strasboug'a hareket. Avrupa Birliğinin Brüksel'den sonra en önemli ikinci şehri olan Strasbourg'ta yoğun Alman ve Fransız kültürüne tanıklık edeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Kleber Meydanı, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi, Rohan Sarayı, Alsaz Müzesi ve ardından Strasbourg Notre Dame Katedralini görüyoruz. Gotik mimarinin en güzel eserlerinden biri olarak kabul edilen bu Katolik Katedralinin yapımına 1015 yılında başlanıp 1439'da tamamlanmıştır. Günümüzde dünyanın en yüksek altıncı kilisesidir.

3. Gün | Lüksemburg - Paris

Sabah kahvaltısının ardından Paris'e hareket. Güzergahımız üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Remich ve Schengen katılma imkanı.Turumuz sonrası Paris'e devam ediyoruz. Paris'e varışın ardından panoramik Paris şehir turu. Turumuzda Eyfel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Rivoli, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve piramit, D'orsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon'un mezarı, Meclis binası, 3. Aleksandr köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı, Madeleine Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

Remich ve Schengen | 35 EURO

Bu turumuzda 3 ülkenin (Lüksemburg-Almanya-Fransa) sınırlarının bir araya geldiği Remich Kasabası ve Mosel Vadisi'ndeki şirin köyler görülecek olup sonrasında Schengen antlaşmasının yapıldığı bina ve anıt önünde fotoğraf molası vereceğiz).

4. Gün | Paris

Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Eiffel Kulesi & Seine Nehri tekne gezisi & Montmarte ressamlar tepesi + Sacre Coeur Bazilikası + Notre Dame Katedrali veya Disneyland turu. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Paris by nightı. Gezi ve program sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

Eiffel Kulesi + Seine Nehri tekne gezisi + Montmarte ressamlar tepesi + Sacre Coeur Bazilikası + Notre Dame Katedrali Turu | 85 EURO

Turumuzda Eiffel Kulesinin 2. Katına çıkarak bu büyülü kenti yukarıdan keşfetme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında Seine nehri üzerinde 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında tur atıp Parisi ve köprülerini nehirden görmenin keyfini çıkaracaksınız. Daha sonra Parisin en eski ve en yüksek tepesi olan Montmartea teleferik ile çıkıyoruz, Sacre ve yanındaki ressamlarıyla ünlü, bohem yaşam tarzını soluyacağınız Tertre Meydanındaki alışveriş veya portrenizi yaptırabileceğiniz serbest zamanımızın ardından romanlara, şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur Notre Dame katedralini ziyarete gidiyoruz. Katedral gezisi sonrasında Paris in sıfır noktasında vereceğimiz resim molasının ardından otelimize dönüyoruz.

Disneyland Turu | 110 EURO

Walt Disney in hayal dünyasının gerçeğe dönüşmüş ve dünyaca ünlü karakterleri, eğlence parkları ve alışveriş dükkanlarıyla dolu dolu harika bir gün geçirebileceğiniz masal dünyasına girmeye var mısınız?

Paris by Night| 30 EURO

Dünyanın en ünlü şehrinde Paris i ışıklar altında gezerek harika bir akşam geçiriyoruz.

5. Gün | Paris - Brüksel

Sabah kahvaltısının ardından Brüksel'e hareket ediyoruz. Güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak Brugges kenti turuna katılabilirler. Brüksel'e varış sonrası panoramik şehir turu. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place (şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium anıtı, Heysel stadyumu ve Mannequin Pis (işeyen bebek heykeli) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde

Brugges Gezisi | 35 EURO

Meşhur rahibe işi dantellerine benzer şekilde kanallarla dantel gibi işlenmiş, XVII. Yydaki mimarisini savaşlardan etkilenmeden korumuş, adeta zamanın durduğu, taş sokaklarıyla ve içinde dolaşan faytonların nal sesleriyle sizi büyülü atmosferine hapsedecek, pek çok ünlü dönem filmlerinin de çekildiği, Michelangelo nun pietasına ev sahipliği yapan Notre Damme Kilisesi ve şehir meydanıyla bu muhteşem şehri doyasıya yasayacağız. Midye, el yapımı çikolata ve dünyanın French Fries diye tanıdığı ancak aslında Belgian Fries olan ünlü patates kızartmaları gibi eşsiz lezzetlerinden tatma fırsatı bulacağız. Bol bol fotoğraf çekebileceğiniz doğa harikası manzaralarıyla Brugge şehri hatıralarımız arasında yerini alacak.

6. Gün | Brüksel - Amsterdam

Sabah kahvaltısının ardından Rotterdam'a hareket ediyoruz. Rotterdam'a varış sonrası panaromik şehir turu. Turumuzun ardından Amsterdam'a hareket. Amsterdam'a varış sonrası panoramik şehir turu. Turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Ulusal Anıt, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı, Merkez İstasyon görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

7. Gün | Amsterdam

Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz ile Amsterdam a varışımızla birlikte ilk önce ekstra Muhteşem Hollanda Gezisi. Gezi sonrası otele transferimiz gercekleşiyor. Geceleme otelimizde.

Muhteşem Hollanda Gezisi | 85 EURO

Marken ve Volendam kasabaları, Delft şehri, tekne ile Amsterdam kanalları ve Mücevher fabrikası görülecek yerler arasındadır. Kanal turumuzda kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Amsterdamda manzara eşliğinde kanal ve köprüleri göreceğiz ardından dünyaca ünlü elmas fabrikasını gezeceğiz. "Hollandanın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendama gitmeli" şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Marken kasabasını ziyaretimizde ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilir ayrıca ucuza hediyelik eşya alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Ardından Mavi porselenleri ve festivalleri ile ünlü Delft şehrini geziyoruz.

8. Gün | Amsterdam - Lüksemburg - İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbul'a hareket.İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Avantajlı Ekstra Tur Paketi

TOPLAM 355 EURO YERİNE 290 EURO!!!

*STRASBOURG & COLMAR ( 85 EURO)

*REMICH VE SCHENGEN (35 EURO)

*PARIS KOMBINE (85 EURO)

*PARIS BY NIGHT (30 EURO)

*BRUGGES (35 EURO)

*MUHTEŞEM HOLLANDA (85 EURO)

Ulaşım Detayları
Parkur Havayolu Uçuş No Kalkış Varış
İSTANBUL - LUXEMBOURG Thy TK 1353 28.11.2020 - 09:40 28.11.2020 - 11:05
LUXEMBOURG - İSTANBUL Thy TK 1354 05.12.2020 - 12:00 05.12.2020 - 17:10
Tur Otelleri
Otel Adı Kategori Destinasyon
Ibis Luxembourg Sud vb.
Luxemburg
Forest Paris La Villette vb.
Paris
Hotel Prestige vb.
Brüksel
Hotel Ibis Amsterdam Airport vb.
Amsterdam
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Lüksemburg gidiş-dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

*3&4 yıldızlı otellerde; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama

*Amsterdam, Luxemburg, Paris, Rotterdam,Brüksel panoramik şehir turları

*Alan-otel-alan transferleri

*Tüm şehirler arası transferler

*Şehir Vergileri (25 Euro)

*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

*Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli

*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Yurt dışı çıkış harcı bedeli

*Schengen vize ücreti ve hizmet bedeli; 140 Euro

*Öğle ve akşam yemekleri

*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

*Ekstra turlar

*Kişisel harcamalar

*Her türlü otel ekstraları

*Şoför bahşişleri [5 Euro /kişi başı] (İsteğe bağlı)

*Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası [20 € /kişi başı] (Bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatları kapsar)

Rehberlik Hizmeti

Turumuzda Türkçe rehberlik hizmeti bulunmaktadır.

Genel Şartlar ve Önemli Notlar

"Genel Şartlar ve Önemli Notlar" tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.

**** Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.****

*****Not : Yoğun dönemlerde Amsterdam konaklamaları, Amersfoort veya Rotterdam, Lüksemburg konaklamaları, Thionville, Trier veya Metz, Brüksel konaklamaları, Gent ve Anvers bölgesinde yapılabilir.****

İPTAL ŞARTLARI

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; son iptal bildirim tarihi, gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olarak belirlenmiştir. Yetersiz katılım olması durumunda, Magnet Tur farklı tur operatör(ler)üyle, programın içeriğini değiştirmemek üzere, ortak operasyon yapabilir ve birden çok acenta misafiri, aynı programı gerçekleştirmek üzere birlikte seyahat edebilir.

Yurt dışı turlarımızda %25 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.Bakiye toplam tutarın, en geç, tur hareket tarihine 30 gün kala tamamlanması gerekmektedir. Ödeme gerçekleştirilen günkü kurlar geçerlidir.

ULAŞIM ŞARTLARI

Magnet Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Magnet Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Magnet Tur sorumlu tutulamaz.

Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından otomatikman iptal edilmekte olup Magnettur'un hava yolu şirketine müdahalesi söz konusu olamamaktadır. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Magnettur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class'a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol edin.

Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

ÖZEL TALEPLER & DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 - 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dur

Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, "tek çocuk" için geçerlidir.

Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır; Türk kahvaltısı değildir. Tur grupları için kahvaltılar, otelin inisiyatifinde, ayrı bir salonda verilebilmektedir.

Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları bulunmaktadır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız.

Magnet Tur, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Magnettur turun sorumluluğunda değildir.

EKSTRA TUR ŞARTLARI

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen max. 2-3 saat süreli gezilerdir. Panoramik şehir gezileri ve Ekstra geziler içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Magnet Tur, rehber aracılığıyla olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür.

Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ekstra geziler yerel acentemiz tarafından düzenlenmektedir. Gidilecek yer(ler)de, yerel yönetim(ler) tarafından herhangi bir sebeple ziyaret edilmesine/gezilmesine izin verilmemesi durumunda, ilgili yer(ler) görülemeyebilir ve/veya gezilemeyebilir. Bu durum Magnet Turun sorumluluğunda değildir.

Yolculuk sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Bir tur programı içindeki bir kalkış tarihi için, aynı grup içinde birden çok otel seçeneği olan programların rehberi ve otobüs(ler)i aynıdır.

SEYAHAT & SAĞLIK SİGORTA ŞARTLARI

Misafirlerimizin Magnet Turdan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Misafirlerin tura katıldığı dönemde/tarihte var olan sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

VERGİLER

Fiyatlarımız, KDV ve her ülke ile her şehrin uygulanmakta olduğu yerleşik uygulama dahilindeki vergileri içermektedir.

Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında rehber/otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Vize ve Ülkeye Giriş Hakkında Bilgilendirme

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

Programlarımızdaki vize durumları T.C. pasaportları bazında verilmektedir.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz "Vize İçin Gerekli Evraklar" listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

Magnetttur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Magnettur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. Magnettur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir.Şahsi vize başvurularında Magnettur'un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Magnettur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir

T.C. pasaportu (normal veya yeşil pasaport) ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiyeden havayolu firması tarafından uçuşlarına izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Uyarı; İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Magnettur sorumlu olmayacaktır.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Vizesini ve vize hizmetini Magnet Tur aracılığı ile aldıysa , Turun Paket Tur Düzenleyicisi veya ACENTE tarafından iptal edilmesi halinde süresi sonuna kadar vizenin kullanılmadığı müşteri tarafından ispat edildiği takdirde bedel iade edilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ile aldıysa ve Magnet Tur ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

Paket Tur Düzenleyicisi ve ACENTE, vize koşulları konsolosluklar tarafından resen takdir edilen bir uygulama olduğundan vize garantisi veremez.

Destinasyon Hakkında

Hollanda

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Flemenkçe

Ülke Telefon Kodu : 00 31

Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 4 sa [Yaklaşık]

Vergi : %17,5

Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 10u kadar bir bahşiş, hesaba dahil oluyor.

İklim : Ülke genelinde nemli deniz iklimi görülmektedir. Yazları genelde sıcak, kışları soğuk iklim görülüyor. Kar yağışı olabildiği gibi yıl boyunca yağmur yağışı da görülüyor.

Lahey Büyükelçiliği: 00 31 70 302 31 00

Amsterdam Başkonsolosluğu : 00 31 687 242 060

Rotterdam Başkonsolosluğu: 00 31 010 201 20 00

Polis: 112

Ambulans / hastane: 112


Belçika

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Flemenkçe, Fransızca, Almanca

Ülke Telefon Kodu : 00 32

Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 3 sa [Yaklaşık]

Vergi : Sabit bir vergi oranı bulunmamaktadır.

Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Bahşiş mecburi değildir. Otel ve restoranlarda servis bedeli hesaba dahildir.

İklim : Deniz etkisinden ötürü iklim ılıman. Kışlar yağışlı geçmesine rağmen aşırı soğuk hava görülmemektedir. Ülkede yaz yağmurları sık görülür.

Brüksel Büyükelçiliği: 00 32 2 513 40 95 - 00 32 2 506 11 36 - 00 32 2 506 11 41 - 00 32 2 506 11 42 - 00 32 2 506 11 32

Brüksel Başkonsolosluğu: 00 32 02 548 93 49 - 00 32 2 548 93 50

Polis: 112 / 101

Ambulans / hastane: 112 / 101


Fransa

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Fransızca

Ülke Telefon Kodu : 00 33

Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 3 sa 30 dk [Yaklaşık]

Vergi : %13

Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 12si kadar bir bahşiş hesaba dahil. Diğer yerlerde bahşiş miktarı size bağlı olarak değişiyor. Hesabın % 5i ile % 10u arasında bir bahşiş bekleniyor.

İklim : Ülkenin kuzeyinde kışları soğuk, yazları yağmurlu geçen kuzey Avrupa iklimi; güneyinde ise kışları ılık, yazları sıcak ve kural geçen Akdeniz iklimi hakim.

Paris Büyükelçiliği: 00 33 153 92 71 11 / 12 / 13

Lyon Başkonsolosluğu: 00 33 4 72 83 98 40

Marsilya Başkonsolosluğu: 00 33 491 290 020

Polis:112 veya 17

Ambulans / hastane: 112 veya 15


Lüksemburg

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Lüksemburgça, Almanca, Fransızca

Ülke Telefon Kodu : 00 352

Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 3 sa [Yaklaşık]

Bahşiş : Bahşiş mecburi değildir. Otel ve restoranlarda servis bedeli hesaba dahildir.

İklim : Deniz etkisiyle oldukça ılıman. Kışlar yağışlı geçmesine rağmen hava çok soğuk olmamakta. Yazın ise yağmur görülebilir.

Lüksemburg Büyükelçiliği: 00 352 44 32 81

Polis: 112 / 113

Ambulans / hastane: 112 / 113

Tüm Tarihler ve Fiyatlar

Tur Dbl Oda / Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak 3-12 Yaş Çocuk 0-2 Yaş Çocuk Tercih
Benelux & Paris | 7 Gece | Thy [Lux]
28 Kas 2020 - 05 Ara 2020
TZ281120BN7TKLX-34
3&4 Yıldız Oteller
449 € 649€ 449€ 439€ 150€ Seç
Benelux & Paris | 7 Gece | Thy [Lux]
05 Ara 2020 - 12 Ara 2020
TZ051220BN7TKLX-34
3&4 Yıldız Oteller
449 € 649€ 449€ 439€ 150€ Seç
Benelux & Paris | 7 Gece | Thy [Lux]
12 Ara 2020 - 19 Ara 2020
TZ121220BN7TKLX-34
3&4 Yıldız Oteller
449 € 649€ 449€ 439€ 150€ Seç
Benelux & Paris | 7 Gece | Thy [Lux]
28 Ara 2020 - 04 Oca 2021
TZ281220BN7TKLX-34
3&4 Yıldız Oteller
499 € 699€ 499€ 489€ 150€ Seç
 • Haziran ayında harika bir tur yaptık Magnet Tur ile. Bizle gelen rehber Ahmet Bey çok bilgiliydi. Anlatımları harikaydı. Zaten tüm grupla olan iletişimi, bizlere olan ilgili ve güleryüzüyle ilk dakikadan gönlümüzü kazandı. Kaldığımız oteller de çok iyiydi, kahvaltılar da güzeldi. Otellerin temizliği önemli benim için ve temizdi. İstediğimiz zaman da şehir merkezine kolayca ulaşım sağladık. Bir hafta rüya gibiydi. Şimdi de Budapeşte Prag Viyana turuna katılacağım, inşallah bu da çok güzel geçer. Teşekkürler Magnet.

  Daha Fazla Daha Az
 • Eşim ve kızımla tura katıldık. Otellerde rahat eder miyiz diye düşünüyorduk ama Magnet Tur'un otel seçimleri çok iyiymiş ki gayet rahat bir şekilde konakladık, temizdi. Özellikle Paris otelini en çok beğendik. Kahvaltılar gayet iyiydi. Rehberimizi de çok sevdik. Kısacası çok memnun kaldık, tavsiye ederim. Seneye yine Magnet Tur ile gezeceğim.

  Daha Fazla Daha Az
 • Şikayetleri de teşekkürleri de söylemeli insan. Bugüne kadar bir çok firmayla gezdim, şikayetlerimi de ilettim teşekkürlerimi de. Magnet Tur'dan ilk kez rezervasyon yaptırdım. Öncesinde araştırdım, firmanın yeni olduğunu öğrendim, biraz soru işaretim oluştu ama iyice araştırınca tüm ekibin çok tecrübeli olduğunu öğrendim. Önce rezervasyon aşaması için teşekkür etmek isterim. Gerçekten çok bilgili, sabırlı ve kibar bir bey ilgilendi bizimle. Gayet detaylı açıklamalarda bulundu. Bilgilendirmeleri ve ilgisi ise son derece doğru ve yerindeydi. Kaliteli bir firma olduğunu daha burada anlıyorsunuz. Daha önce bir çok kez tur firmasıyla gezdim. Fiyatı normalin altında bir tur olduğundan, otellerin çok iyi olmayabileceği beklentisi ile tura gittim ancak rezervasyonumuzla ilgilenen yetkilinin söyledikleri aynen çıktı. Gayet temiz, konumu ulaşım imkanları açısından özenle seçilmiş otellerde kaldık. En büyük soru işaretim olan rehber konusunda da rezervasyon yetkilimiz yanılmadı, yanıltmadı. Ahmet Bey son derece temiz, saygılı, efendi, güleryüzlü mesafeyi iyi tutan, detaylı anlatımları ile kendisini dinletebilen bir rehberdi. Hakkını vermek gerekir ki gerçekten çok güzel bir seyahat geçirdik arkadaşımla. Bu kaliteli servis, güleryüzlü hizmet için Magnet Tur'a teşekkür ediyoruz. Böyle devam ettiği sürece bundan sonra hep sizinle gezeceğiz. Sevgiler

  Daha Fazla Daha Az
 • Merhaba, 18 - 25 Haziran tarihleri arasında katıldığımız Benelux & Paris turunda hafızalarımıza kazınan tüm güzellikleri bizlerle buluşturmada köprü görevini üstlenen; başta ziyaret ettiğimiz her yere özel olarak, genel kültür ve tarih konularında bizleri aydınlatan, tüm sorularımızı samimiyetle cevaplayan, işini severek yaptığını gördüğümüz ve kendisini adeta ailemizden biri gibi hissettiren rehberimiz Ahmet Öksüz olmak üzere, tüm Magnet Tur ekibine sunduğu hizmetlerin kalitesinden dolayı memnuniyetimizi belirterek teşekkür ediyoruz. Emrah - Gökçe Özdüven

  Daha Fazla Daha Az
 • 18-25 Haziran tarihleri arasında Magnet Tur aracılığı ile gerçekleştirdiğimiz Benelux-Paris gezisinden çok memnun kaldık . Özellikle rehberimiz Ahmet Bey'in turumuzun her anı boyunca her bir misafire gösterdiği ilgisi, bilgisi , nezaketi , bizlerle vereceğimiz bir siparişte bile birebir ilgilenmesi seyahatimizi ayrıca şanslı hale getirdi. Aldığımız hizmet kalitesi için teşekkür eder, işlerinizde başarılar dilerim. Başka gezilerde görüşmek üzere.

  Daha Fazla Daha Az
 • 18-26 Haziran tarihleri arasında Şirketiniz bünyesinde hazırlanmış paket tur kapsamında gerçekleştirdiğimiz seyahatten çok memnun kaldık, beklentimizin çok çok üstünde bir hizmet aldık. Özellikle rehberimiz Ahmet Bey’in havaalanından başlayarak, nazik ilgisi, bilgisi , dakikliği ve mütevazi kişiliği ile seyahatimizi güzel kılmak çabası takdire şayandı. Sadece Güneş Hanım ve ben değil, turdaki diğer katılımcılarla ortak muhabbetlerimizde herkesin benzer memnuniyetlerini dile getirdiklerini de bilmenizi isteriz. Çok teşekkür ederiz, işlerinizde artan başarılar dileriz. Başka gezilerde görüşmek üzere!

  Daha Fazla Daha Az

Paylaş Paylaş

* 2 kişilik odada en uygun tarihli kişi başı fiyatıdır