Benelux & Paris & Almanya Turu

Benelux & Paris & Almanya | 7 Gece | Pegasus, VİZELİ

Paket Kodu: TZ30112BNXA7PC-34

30 Kas 2020 - 07 Ara 2020

kişi başı   399 *

' dan itibaren

Tur Hakkında

Belçika, Hollanda, Lüksemburg ve Fransa, yol üstünde Rotterdam, Köln ve Metz arasında yolculuğa çıkma fırsatı sizleri bekliyor..


 
 
 

798 €

7.770,53 ₺
Yükleniyor

Paylaş Paylaş

1. Gün | İstanbul - Brüksel - Paris

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali buluşma. Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile Brüksele uçuş. Varışımıza istinaden havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüzle Parise hareket. Parise varış sonrası panoramik şehir turu. Turumuzda Eyfel Kulesi, Champs Elysees, Da Vinci şifresine konu olmuş Louvre Müzesi ve piramit, Dorsay Müzesi, Zafer Takı, Etoile Meydanı, Napolyon un mezarı, Meclis binası, 3. Aleksandr köprüsü, 1990 yılı sanayi fuarı amaçlı yapılmış Grand Palace ve Petite Palace, 1789 Fransız devrimine konu olmuş Concorde Giyotin Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

2. Gün | Paris

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Seine Nehri tekne gezisi, Montmarte ressamlar tepesi, Sacre Coeur Bazilikası, Notre Dame Katedrali Gezisine katılabilirler. Akşam,arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris by Night Gezisi ne katılabilirler. Gezi sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.

Seine Nehri tekne gezisi, Montmarte ressamlar tepesi, Sacre Coeur Bazilikası, Notre Dame Katedrali Gezisi | 85 EURO

Gezimizde Eiffel Kulesinin 2. katına çıkarak bu büyülü kenti yukarıdan keşfetme şansına sahip olacaksınız. Sonrasında Seine nehri üzerinde 1 saatlik tekne gezisi ile adalar etrafında tur atıp Parisi ve köprülerini nehirden görmenin keyfini çıkaracaksınız. Daha sonra Parisin en eski ve en yüksek tepesi olan Montmartea teleferik ile çıkıyoruz, Sacre ve yanındaki ressamlarıyla ünlü, bohem yaşam tarzını soluyacağınız Tertre Meydanındaki alışveriş veya portrenizi yapacağınız serbest zamanımızın ardından romanlara,şarkılara ve filmlere konu olmuş meşhur Notre Dame katedralini ziyarete gidiyoruz. Katedral gezisi sonrasında Paris in sıfır noktasında vereceğimiz resim molasının ardından otelimize dönüyoruz.

Paris by Night Gezisi | 30 EURO

Paris i muhteşem şehir ışıkları altında yaşamanız için bu geziyi kaçırmayın.

3. Gün | Paris

Kahvaltıdan sonra arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Disneyland turu. Gezi ve program sonrası otele dönüş ve geceleme otelimizde.

Disneyland Turu | 110 EURO

Walt Disney in hayal dünyasının gerçeğe dönüşmüş ve dünyaca ünlü karakterleri, eğlence parkları ve alışveriş dükkanlarıyla dolu dolu harika bir gün geçirebileceğiniz masal dünyasına girmeye var mısınız?

4. Gün | Paris - Metz - Lüksemburg

Sabah kahvaltısının ardından Lüksemburga hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde Metz şehrine uğruyor ve burada panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Lüksemburga devam ediyoruz. Güzergahımız üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Remich ve Schengen katılma imkanı.Tur sonrası Lüksemburg a hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Lüksemburg şehir turu. Turumuzda Petrus Nehri vadisi, UNESCO dünya kültür mirası kabul edilen eski şehir merkezi, Vedar sokakları, Anayasa Meydanı, şehir katedrali, Dükler Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele hareket ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Remich & Schengen | 35 EURO

Bu turumuzda 3 ülkenin (Lüksemburg-Almanya-Fransa) sınırlarının biraraya geldiği Remich Kasabası ve Mosel Vadisindeki şirin köyler görülecek olup sonrasında Schengen antlaşmasının yapıldığı bina ve anıt önünde fotoğraf molası vereceğiz.

5. Gün | Lüksemburg - Köln - Amsterdam

Sabah kahvaltısının ardından Amsterdama hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde Kölne uğruyor ve burada panoramik şehir turumuz gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Amsterdama devam ediyoruz. Amsterdam a varış sonrası panoramik şehir turu. Turumuzda Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Ulusal Anıt, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı, Merkez İstasyon görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

6. Gün | Amsterdam

Sabah kahvaltısını ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Muhteşem Hollanda turuna katılabilirler. Tur sonrası otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelinizde.

Muhteşem Hollanda | 85 EURO

Marken ve Volendam kasabaları, Zaanse Schans, tekne ile Amsterdam kanallarını ve Mücevher fabrikası görülecek yerler arasındadır. Kanal turumuzda kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Amsterdamda manzara eşliğinde kanal ve köprüleri göreceğiz ardından dünyaca ünlü elmas fabrikasını gezeceğiz. "Hollandanın gerçek güzelliğini görmek isteyen Volendama gitmeli" şarkısına ilham veren eski bir balıkçı kasabası olan Volendam ın liman bölgesinde geçirdiğiniz zamana doyamayacaksınız. Marken kasabasını ziyaretimizde ise balıkçıların şirin ve küçük evlerdeki yaşamlarını izleyebilir ayrıca ucuza hediyelik eşya alma fırsatını yakalayabilirsiniz. Yel değirmenleri ile büyülü bir kasaba olan Zaanse Schans görme fırsatı yakalıyoruz.

7. Gün | Amsterdam - Rotterdam - Brüksel

Sabah kahvaltısının ardından Brüksele hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde Rotterdam panoramik şehir turu. Turumuz sonrası Brüksele devam ediyoruz. Güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği tablo gibi kanalları, eski köprüleri, UNESCO koruması altındaki yapıları ve çikolatası ile ünlü Brugges kenti turuna katılabilirler. Brüksel e varış sonrası panoramik şehir turu. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon evleri, Grand Place (şehir meydanı), Borsa Binası, Atomium anıtı, Heysel stadyumu ve Mannequin Pis (işeyen bebek heykeli) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelimizde.

8. Gün | Brüksel - İstanbul

Sabah kahvaltısı ardından havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının tarifeli seferi ile İstanbula hareket. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı na varış ve turumuzun sonu.

Avantajlı Ekstra Tur Paketi

270 Euro Yerine 230 Euro (Yetişkin)

*Remich &Schengen 35 €

*Paris Kombine 85 €

*Paris by Night 30 €

* Brugges 35 €

*Muhteşem Hollanda 85 €

Ulaşım Detayları
Parkur Havayolu Uçuş No Kalkış Varış
SABIHA GOKCEN - CHARLEROI BRU SOUTH Pegasus PC 803 30.11.2020 - 13:00 30.11.2020 - 14:35
CHARLEROI BRU SOUTH - SABIHA GOKCEN Pegasus PC 802 07.12.2020 - 11:05 07.12.2020 - 16:25
Tur Otelleri
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (SAW) - Brüksel (CRL) - İstanbul (SAW) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Havalimanı vergileri

*3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar

*Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

*Tüm şehirlerarası transferler

*Panoramik Paris, Brüksel, Rotterdam, Amsterdam, Metz, Rotterdam, Köln ve Lüksemburg şehir turları

*Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

*Zorunlu Seyahat Sigortası

*Şehir Vergileri (25 Euro)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetle

*Yurtdışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir)

*Schengen vize ücreti ve hizmet bedeli; 140 Euro

*Öğle ve akşam yemekleri

*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

*Ekstra turlar

*Kişisel harcamalar

*Her türlü otel ekstraları

*Şoför bahşişleri [5 Euro /kişi başı] (İsteğe bağlı)

*Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası [20 € /kişi başı] (Bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatları kapsar)

Genel Şartlar ve Önemli Notlar

"Genel Şartlar ve Önemli Notlar" tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.

**** Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.****

Not : Yoğun dönemlerde Amsterdam konaklamaları, Amersfoort veya Rotterdam, Lüksemburg konaklamaları, Thionville, Trier veya Metz, Brüksel konaklamaları, Gent ve Anvers bölgesinde yapılabilir.

İPTAL ŞARTLARI

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; son iptal bildirim tarihi, gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olarak belirlenmiştir. Yetersiz katılım olması durumunda, Magnet Tur farklı tur operatör(ler)üyle, programın içeriğini değiştirmemek üzere, ortak operasyon yapabilir ve birden çok acenta misafiri, aynı programı gerçekleştirmek üzere birlikte seyahat edebilir.

Yurt dışı turlarımızda %25 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.Bakiye toplam tutarın, en geç, tur hareket tarihine 30 gün kala tamamlanması gerekmektedir. Ödeme gerçekleştirilen günkü kurlar geçerlidir.

ULAŞIM ŞARTLARI

Magnet Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Magnet Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Magnet Tur sorumlu tutulamaz.

Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından otomatikman iptal edilmekte olup Magnettur'un hava yolu şirketine müdahalesi söz konusu olamamaktadır. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Magnettur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class'a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol edin.

Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

ÖZEL TALEPLER & DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 - 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dur

Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, "tek çocuk" için geçerlidir.

Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır; Türk kahvaltısı değildir. Tur grupları için kahvaltılar, otelin inisiyatifinde, ayrı bir salonda verilebilmektedir.

Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları bulunmaktadır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız.

Magnet Tur, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Magnettur turun sorumluluğunda değildir.

EKSTRA TUR ŞARTLARI

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen max. 2-3 saat süreli gezilerdir. Panoramik şehir gezileri ve Ekstra geziler içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Magnet Tur, rehber aracılığıyla olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür.

Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ekstra geziler yerel acentemiz tarafından düzenlenmektedir. Gidilecek yer(ler)de, yerel yönetim(ler) tarafından herhangi bir sebeple ziyaret edilmesine/gezilmesine izin verilmemesi durumunda, ilgili yer(ler) görülemeyebilir ve/veya gezilemeyebilir. Bu durum Magnet Turun sorumluluğunda değildir.

Yolculuk sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Bir tur programı içindeki bir kalkış tarihi için, aynı grup içinde birden çok otel seçeneği olan programların rehberi ve otobüs(ler)i aynıdır.

SEYAHAT & SAĞLIK SİGORTA ŞARTLARI

Misafirlerimizin Magnet Turdan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Misafirlerin tura katıldığı dönemde/tarihte var olan sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

VERGİLER

Fiyatlarımız, KDV ve her ülke ile her şehrin uygulanmakta olduğu yerleşik uygulama dahilindeki vergileri içermektedir.

Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında rehber/otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Vize ve Ülkeye Giriş Hakkında Bilgilendirme

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

Programlarımızdaki vize durumları T.C. pasaportları bazında verilmektedir.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz "Vize İçin Gerekli Evraklar" listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir.

Magnetttur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Magnettur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. Magnettur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir.Şahsi vize başvurularında Magnettur'un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Magnettur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir

T.C. pasaportu (normal veya yeşil pasaport) ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiyeden havayolu firması tarafından uçuşlarına izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Uyarı; İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Magnettur sorumlu olmayacaktır.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Vizesini ve vize hizmetini Magnet Tur aracılığı ile aldıysa , Turun Paket Tur Düzenleyicisi veya ACENTE tarafından iptal edilmesi halinde süresi sonuna kadar vizenin kullanılmadığı müşteri tarafından ispat edildiği takdirde bedel iade edilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ile aldıysa ve Magnet Tur ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

Paket Tur Düzenleyicisi ve ACENTE, vize koşulları konsolosluklar tarafından resen takdir edilen bir uygulama olduğundan vize garantisi veremez.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Aksi halde doğacak sonuçlardan Magnet Tur sorumlu olmayacaktır.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

Magnet Tur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun zamanında ya da hiç vize vermemesi veya red vermesi Magnet Tur'un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları T.C. pasaportları bazında verilmektedir.

T.C. pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlarına izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Seyahatte kullanılacak pasaportta, giriş-çıkış yapılacak ülke sayısı göz önünde bulundurularak, giriş ve çıkış mühürlerinin vurulabilmesi için yeterli sayıda boş sayfanın olması gerekmektedir. Pasaportta yeteri kadar boş sayfa olmaması dolayısıyla seyahatin tamamının ya da bir kısmının gerçekleştirilememesi durumunda sorumluluk misafire aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Destinasyon Hakkında

Hollanda

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Flemenkçe

Ülke Telefon Kodu : 00 31

Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 4 sa [Yaklaşık]

Vergi : %17,5

Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 10u kadar bir bahşiş, hesaba dahil oluyor.

İklim : Ülke genelinde nemli deniz iklimi görülmektedir. Yazları genelde sıcak, kışları soğuk iklim görülüyor. Kar yağışı olabildiği gibi yıl boyunca yağmur yağışı da görülüyor.

Lahey Büyükelçiliği: 00 31 70 302 31 00

Amsterdam Başkonsolosluğu : 00 31 687 242 060

Rotterdam Başkonsolosluğu: 00 31 010 201 20 00

Polis: 112

Ambulans / hastane: 112

Belçika

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Flemenkçe, Fransızca, Almanca

Ülke Telefon Kodu : 00 32

Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 3 sa [Yaklaşık]

Vergi : Sabit bir vergi oranı bulunmamaktadır.

Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Bahşiş mecburi değildir. Otel ve restoranlarda servis bedeli hesaba dahildir.

İklim : Deniz etkisinden ötürü iklim ılıman. Kışlar yağışlı geçmesine rağmen aşırı soğuk hava görülmemektedir. Ülkede yaz yağmurları sık görülür.

Brüksel Büyükelçiliği: 00 32 2 513 40 95 - 00 32 2 506 11 36 - 00 32 2 506 11 41 - 00 32 2 506 11 42 - 00 32 2 506 11 32

Brüksel Başkonsolosluğu: 00 32 02 548 93 49 - 00 32 2 548 93 50

Polis: 112 / 101

Ambulans / hastane: 112 / 101

Fransa

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Fransızca

Ülke Telefon Kodu : 00 33

Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 3 sa 30 dk [Yaklaşık]

Vergi : %13

Vergi İadesi : Anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişlerde tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 12si kadar bir bahşiş hesaba dahil. Diğer yerlerde bahşiş miktarı size bağlı olarak değişiyor. Hesabın % 5i ile % 10u arasında bir bahşiş bekleniyor.

İklim : Ülkenin kuzeyinde kışları soğuk, yazları yağmurlu geçen kuzey Avrupa iklimi; güneyinde ise kışları ılık, yazları sıcak ve kural geçen Akdeniz iklimi hakim.

Paris Büyükelçiliği: 00 33 153 92 71 11 / 12 / 13

Lyon Başkonsolosluğu: 00 33 4 72 83 98 40

Marsilya Başkonsolosluğu: 00 33 491 290 020

Polis:112 veya 17

Ambulans / hastane: 112 veya 15

Lüksemburg

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Lüksemburgça, Almanca, Fransızca

Ülke Telefon Kodu : 00 352

Saat Farkı : -1 saat [Türkiyeden geride]

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 3 sa [Yaklaşık]

Bahşiş : Bahşiş mecburi değildir. Otel ve restoranlarda servis bedeli hesaba dahildir.

İklim : Deniz etkisiyle oldukça ılıman. Kışlar yağışlı geçmesine rağmen hava çok soğuk olmamakta. Yazın ise yağmur görülebilir.

Lüksemburg Büyükelçiliği: 00 352 44 32 81

Polis: 112 / 113

Ambulans / hastane: 112 / 113

Almanya

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Almanca

Ülke Telefon Kodu : 00 49

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 2 sa 30 dak [Yaklaşık]

Vergi : %16

Vergi İadesi : Toplamda/Tek seferde anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişler için tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve kafelerde genellikle ücretin % 10'u kadar bahşiş yeterli olmaktadır.

İklim : Ülkenin batısında okyanusal iklim doğusunda ise karasal iklim hakimdir. Batıda kışlar ılık, yazlar yağışlı, doğuda ise yazlar kuru ve sıcak, kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir.

T.C. Berlin Büyükelçiliği : 00 49 30 275 850

Polis : 110

Ambulans/Hastane : 112

Tüm Tarihler ve Fiyatlar

Tur Dbl Oda / Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak 3-12 Yaş Çocuk 0-2 Yaş Çocuk Tercih
Benelux & Paris & Almanya | 7 Gece | Pegasus
30 Kas 2020 - 07 Ara 2020
TZ30112BNXA7PC-34
3&4 Yıldızlı Oteller
399 € 599€ 399€ 389€ 150€ Seç
Benelux & Paris & Almanya | 7 Gece | Pegasus
07 Ara 2020 - 14 Ara 2020
TZ07122BNXA7PC-34
3&4 Yıldızlı Oteller
399 € 599€ 399€ 389€ 150€ Seç

Paylaş Paylaş

* 2 kişilik odada en uygun tarihli kişi başı fiyatıdır