Balkanlar Turu

Kısa Balkanlar | 3 Gece | Otobüs, VİZELİ

Paket Kodu: PSC031220KBLK2OT-4

03 Ara 2020 - 06 Ara 2020

kişi başı   79 *

' dan itibaren

Tur Hakkında

Üç geceye üç ülke sığdırabilmek mümkün olabilir mi? Yunanistan, Makedonya, Bulgaristan… Osmanlı tarihindeki önemli izler bu ülkelerde hala silinmedi. Türkiye' ye döndüğünüzde adımlarınızda tarih öncesi zamanların ve Türk boylarının kalıntıları, ruhunuzda ise Balkan ezgileri gizlenmiş olacak.


 
 
 

158 €

1.538,53 ₺
Yükleniyor

Paylaş Paylaş

1. Gün | İstanbul

Akşam saat 22.00 de Kadıköy Tarihi Salı Pazarı Önü, saat 22.30da Avantgarde Otel Önü ve saat 23.00 de Bakırköy Ömür Plaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarım saat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlik yolculuğun ardından Kapıkule sınır kapısına varışımızda gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Bulgaristana geçerek, Plovdiv üzerinden Sofya ya yol alıyoruz.

2. Gün | Sofya - Üsküp

Sabah saatlerinde Sofyaya varışımıza müteakip, yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Klisesi, Rotunda Klisesi, Rus Klisesi, Aya Sofya Klisesi, Aleksandır Nevski Katedrali, Başbakanlık ve parlamento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında Makedonyaya ve Başkent Üsküpe geçiyoruz. Üsküp girişinde Bit Pazarı, Sultan Murat Cami, İsa Bey Cami, Üsküp Adliyesi ilk olarak otobüsten göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir merkezine varışımıza müteakip yapacağımız Panoramik Üsküp yürüyüş turumuza Yeni Üsküpten başlıyoruz. İlk olarak şu Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküpün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1.Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Üsküpün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Eski Üsküp bölgesine geçiyoruz. Burada öğlen yemeği ve alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında rehberimizin göstereceği buluşma yerinde toplanıp panoramik yürüyüş turumuza devam ediyoruz. Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, keyifli bir yürüyüşle, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han, Çifte Hamam, Sulu Hanı, Kurşunlu Han, Mustafa Paşa Cami, Üsküp Kalesi (Dışarıdan) Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküpün mahallelerini tepeden görerek otobüsümüze binip otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Üsküp te otelimizdedir.

3. Gün | Üsküp - Matka Kanyonu - Tetova(Kalkandelen) - Ohrid

Sabah kahvaltı ardından Balkanların en önemli turizm bölgelerinden biri olan Ohriye hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Matka Kanyonu turumuza katılabilirler. Tur sonrası yol üzerinde büyük çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Makedonyanın en büyük üçüncü kenti Tetovayı (Kalkandelen) ziyaret ediyoruz. 1495 yılında iki kız kardeşin desteğiyle yapılmış, duvarları rengârenk süslenmiş görkemli Alaca Camiyi gördükten sonra yolumuza devam ediyoruz. Ohri Kalesini panoramik olarak otobüsten görüyoruz. Ohriye varış ardından yapacağımız kısa bir yürüyüş ile Ohri Camii, Ohri Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya ve Aziz Kaneo Kiliseleri ve balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohri gölü görülecek yerler arasındadır. Burada vereceğimiz serbest zamanda dünyaca ünlü Ohrid İncisi satın alma imkânı bulabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ohrid Tekne Turuna katılabilirler (10 Euro). Ardından otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Makedonya Taverna gecesine katılma imkanı. Geceleme otelimizde.

Makedon Gecesi Turu | 30 Euro

Makedonyanın yerel yemeklerini tatma, hem de Makedon Müzikleri ve Folklor gösterileri ile Makedonya kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olacaksınız.

Matka Kanyonu Turu | 20 EURO

Sandal Gezisi ve Vrelo Mağara Girişi Dahil

4. Gün | Ohrid - Bitola - Selanik - Kavala - İstanbul

Erken alacağımız kahvaltı ardından saat 07.00de otelimiz çıkış işlemlerinin yapılması ile birlikte Bitolaya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan St.Naum turuna katılabilirler. Turun ardından Bitolaya varışımıza müteakip yapacağımız panoramik turda, Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesini görüyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Atatürkün okuduğu askeri okul İdadiyi görüyoruz. Sonrasında Selanike hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk ardından Selanike varıyoruz. Selanikin kafeleri ve mağazaları ile meşhur Aristoteles Meydanı ve Kordon Boyundan geçerek, Beyaz Kulede şehri tanıma ve öğlen yemeği için verilecek serbest zaman ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Büyük İskender heykeli, Döner Kule, Uluslarası Fuar alanı, Osmanlı Hamamı, Osmanlı Cami, Bedesten, Yunanistan Makedonyası Başkanlık Sarayı ve Yunanistanın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ulu önder Atatürkün doğduğu ve yaşadığı evi ziyaret ettikten sonra Kavalaya devam ediyoruz. Kavalaya varış. Kavala panoramik şehir turu; İmarethane, Su Kemerleri, Kavalı Mehmet Ali Paşanın konağı, Kavala Kalesi (panoramik olarak), Belediye Binası, Kavala çarşısı, Kordon görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği molasında Yunanistanın meşhur deniz ürünleri ve mezelerinin tadına bakma fırsatı bulacağız. Şehri tanıma ve yemek için verilecek serbest sonrası İstanbula hareket. Gümrük ve pasaport işlemleri sırasında Yunan Freeshopunda alışveriş imkânı. İpsala sınır kapısından Türkiyeye giriş ardından yaklaşık 3 saatlik bir yolculukla, gece yarısından sonra, sabaha karşı saatlerde İstanbul a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

St.Naum Turu | 20 EURO

Bu turumuzda Ohrid gölünde tekne ile yerel müzikler eşliğinde eğlenerek ve Ohrid gölünün müthiş manzarasını izleyerek gideceğimiz, Ortodoksların en kutsal manastırlarından biri olan St.Naum Manastırını ve çevresinde Ohri gölünü oluşturan tabiat mucizesi su kaynaklarının görüyoruz.

Otobüs Kalkış Saatleri & Noktaları

22:00 | Kadıköy - Kadıköy Tarihi Salı Pazarı Önü

22:30 | Avantgarde Otel Önü

23:00 | Bakırköy Ömür Plaza

Tur Otelleri
Otel Adı Kategori Destinasyon
Best Western Hotel Turist vb.
Üsküp
Belvedere Hotel vb.
Ohrid
Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Özel otobüs ile seyahat

*4 yıldızlı otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama

*Panoramik Sofya, Üsküp, Ohri, Bitola, Kavala, Selanik panoramik şehir turları

*Tecrübeli Magnet Tur Türkçe rehberlik hizmeti

*Programda dâhil olduğu belirtilen şehirlerarası transferleri

*Otel ve gümrük vergileri

*Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Yurtdışı çıkış harç pulu(Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması, dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması,tavsiye edilir)

*Schengen vize ücreti ve hizmet bedeli; 140 Euro

*Öğle ve akşam yemekleri, yemeklerdeki içecekler

*Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

*Ekstra geziler

*Ek bagaj ücretleri

*Kişisel harcamalar

*Her türlü otel ekstraları

*Şoför bahşişleri (İsteğe bağlı)

*Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası [20 Euro /kişi başı] (Bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatları kapsar)

Rehberlik Hizmeti

Rehberiniz sizleri, otobüs kalkış noktasında ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.

Genel Şartlar ve Önemli Notlar

"Genel Şartlar ve Önemli Notlar" tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.

İPTAL ŞARTLARI

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; son iptal bildirim tarihi, gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olarak belirlenmiştir. Yetersiz katılım olması durumunda, Magnet Tur farklı tur operatör(ler)üyle, programın içeriğini değiştirmemek üzere, ortak operasyon yapabilir ve birden çok acenta misafiri, aynı programı gerçekleştirmek üzere birlikte seyahat edebilir.

Yurt dışı turlarımızda %25 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.Bakiye toplam tutarın, en geç, tur hareket tarihine 30 gün kala tamamlanması gerekmektedir. Ödeme gerçekleştirilen günkü kurlar geçerlidir.

ULAŞIM ŞARTLARI

Magnet Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.

Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Magnet Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Magnet Tur sorumlu tutulamaz.

Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından otomatikman iptal edilmekte olup Magnettur'un hava yolu şirketine müdahalesi söz konusu olamamaktadır. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur. Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ücrete tabi olabilir.

Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.

Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Magnettur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class'a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol edin.

Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.

ÖZEL TALEPLER & DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür.

Otellere giriş saatleri uluslar arası kurallarca belirlenmiş olup saat 14:00 - 15:00 arasındadır.Çıkış saatleri 10:00 dur

Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, "tek çocuk" için geçerlidir.

Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır; Türk kahvaltısı değildir. Tur grupları için kahvaltılar, otelin inisiyatifinde, ayrı bir salonda verilebilmektedir.

Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları bulunmaktadır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız.

Magnet Tur, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.

Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 Kg dır.Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek olan ülkeye göre değişiklik gösterebilir.Gidilecek olan ülkede iç hat uçuşu bulunuyorsa,bu iç hat uçuşunda valiz ağırlığı 15 Kg'a düşebilmektedir.Fazla bagaj ağırlık / fiyat kuralları havayolları tarafından belirlenmekte olup; Magnettur turun sorumluluğunda değildir.

EKSTRA TUR ŞARTLARI

Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen max. 2-3 saat süreli gezilerdir. Panoramik şehir gezileri ve Ekstra geziler içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Magnet Tur, rehber aracılığıyla olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür.

Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ekstra geziler yerel acentemiz tarafından düzenlenmektedir. Gidilecek yer(ler)de, yerel yönetim(ler) tarafından herhangi bir sebeple ziyaret edilmesine/gezilmesine izin verilmemesi durumunda, ilgili yer(ler) görülemeyebilir ve/veya gezilemeyebilir. Bu durum Magnet Turun sorumluluğunda değildir.

Yolculuk sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

Bir tur programı içindeki bir kalkış tarihi için, aynı grup içinde birden çok otel seçeneği olan programların rehberi ve otobüs(ler)i aynıdır.

SEYAHAT & SAĞLIK SİGORTA ŞARTLARI

Misafirlerimizin Magnet Turdan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Misafirlerin tura katıldığı dönemde/tarihte var olan sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

VERGİLER

Fiyatlarımız, KDV ve her ülke ile her şehrin uygulanmakta olduğu yerleşik uygulama dahilindeki vergileri içermektedir.

Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında rehber/otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Magnet Tur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü'ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Magnet Tur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. Havayolundan veya misafirden kaynaklı olarak, yurt içi iç hat uçuşlarını/bağlantılarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık ve/veya doğabilecek problemlerden Magnet Tur sorumlu tutulamaz. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.


Programlarımızdaki uçak yerleri grup yeri olup, gidiş-dönüş tek bilet olarak düzenlenmektedir. Gidiş uçuşunun kaçırılması ve/veya kullanılmaması durumunda, dönüş uçuşu da otomatik olarak yanabilir. İlgili durumda havayolu firmasının kuralları geçerlidir.


Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında/ekranlarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir. Böyle bir durumdan veya kişisel sebeplerden uçuşun kaçırılması durumunda, misafirin yeni biletini (bir önceki maddeye göre, eğer gerekirse gidiş-dönüş bilet olarak) kendisinin ödeyerek temin etmesi gerekmektedir. Ayrıca, grubun gidişini kaçırmış olmasından ötürü ilk günkü programı kısmen ya da tamamen kaçırabilir; bu durumda sorumluluk misafire aittir. Bununla birlikte, gruptan farklı bir uçuşla ilgili şehre/ülkeye gidilmesi durumunda, alan-şehir ya da alan-otel transferi misafirin sorumluluğundadır.


Uçak biletlerini milleri ile upgrade ettirmek isteyen misafirlerimiz, ancak biletleri kesildikten sonra ilgili havayolu firmasının ilgili uçuşunda müsaitlik olduğu takdirde upgrade işlemlerini gerçekleştirebilirler. Programlarımızdaki uçak yerleri grup sınıfından olduğundan, istenen bileti müsaitlik olması durumunda upgrade ettirmeden önce, havayolu firmasının belirteceği tutarda farkın ödenip; biletin grup sınıfından upgrade edilebilecek ekonomi sınıfına geçirilmesi gerekebilir. Bu durumda oluşacak fiyat farkı misafirin sorumluluğundadır. Programlarımızdaki grup biletleri, turun hareketinden birkaç gün önce kesilir.


Misafirin rezervasyonunu iptal ettirmesi ve/veya ilgili tura dahil olmaması/olamaması durumunda vize ücreti ve hizmet bedeli iadesi yapılmaz. Misafir, vizesini ve vize hizmetini Magnet Tur'un tavsiye ettiği MaviDüş Turizm (www.vizedunyasi.com ) aracılığı ile aldıysa ve Magnet Tur ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafirin vizesini vize bitiş tarihinden en geç 1 hafta içerisinde vizesini kullanmadığını pasaportu ile ibraz ettikten sonra, vize için konsolosluklara ödenen harç ve benzeri tutarlar haricinde kala tutarı iade alabilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ve/veya farklı bir vize aracılık firmasının yardımı ile aldıysa ve Magnet Tur ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.


3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre sunulabilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür veya sofabed şeklinde sunulabilir. 3 kişilik odalarda 3 ayrı yatak garantisi verilememekte olup, otel(ler)de buna uygun oda olması durumunda, müsaitliğe göre, otel tarafından blokaj yapılmaktadır.


Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.


Rezervasyon/kayıt esnasında, seyahat edilecek pasaportta geçen isim-soyisim, doğum tarihi, pasaport numarasının bildirilmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedelleri misafirin sorumluluğundadır.


Otellerde sunulan kontinental kahvaltıdır; Türk kahvaltısı değildir. Tur grupları için kahvaltılar, otelin inisiyatifinde, ayrı bir salonda verilebilmektedir.


Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen max. 2-3 saat süreli gezilerdir. Panoramik şehir gezileri içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Magnet Tur, rehber aracılığıyla olabilecek en uygun alternatifi sunmakla yükümlüdür. Ekstra geziler minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ekstra geziler yerel acentemiz tarafından düzenlenmektedir. Gidilecek yer(ler)de, yerel yönetim(ler) tarafından herhangi bir sebeple ziyaret edilmesine/gezilmesine izin verilmemesi durumunda, ilgili yer(ler) görülemeyebilir ve/veya gezilemeyebilir. Bu durum Magnet Tur'un sorumluluğunda değildir.


Bir tur programı içindeki bir kalkış tarihi için, aynı grup içinde birden çok otel seçeneği olan programların rehberi ve otobüs(ler)i aynıdır.


Yolculuk sırasında güzergâh üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.


Misafirlerimizin Magnet Tur'dan temin etsin ya da etmesin, muhakkak tur tarihinden bir gün önce başlayan ve tur tarihinden bir gün sonrası sona eren bir yurtdışı seyahat ve sağlık sigortasının olması ve ilgili sigorta poliçesini yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından para cezaları verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.


Misafirlerin tura katıldığı dönemde/tarihte var olan sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.


Seyahatiniz süresince kullandığınız ulaşım araçlarından ve konakladığınız otellerden kısa süreli ya da tamamen ayrılırken, lütfen eşyalarınızı eksiksiz aldığınıza emin olunuz.


Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, hattınızın yurtdışı aramalarına/aranmalarına açık olup olmadığını, GSM operatörü firmanızdan kontrol etmeniz gerekmektedir.


Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün aldığı karara istinaden tüm uçuşlarda sıvı kısıtlamaları bulunmaktadır. Lütfen uçakta yanınıza alacağınız el bagajınızı bu kurallara göre hazırlayınız. Detaylı bilgi için buraya tıklayınız.


Magnet Tur, mücbir sebepler oluştuğu veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve/veya uçulacak olan havayolu firmasını değiştirebilir.

Vize ve Ülkeye Giriş Hakkında Bilgilendirme

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.

Programlarımızdaki vize durumları T.C. pasaportları bazında verilmektedir.

Fiyata dahil olmayan hizmetlerde verilen vize ücrerti İstanbul için geçerli olup, İstanbul hariç diğer şehirler için vize ücretlerimiz hakkında ofisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Konsolosluklar ve/veya hizmet sağlayıcıları tarafından (kargo ücreti, form, danışmanlık v.b) doğabilecek ek hizmet bedelleri fiyata dahil değildir; sözleşme sonrası, pasaport teslimine kadar geçen sürede oluşabilecek ücret artışları müşteriye ayrıca yansıtılacaktır.

Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.

Schengen Vizesi istenen destinasyonlara yapılan gezilere katılacak T.C. Vatandaşı misafirlerin mutlaka vize geçerliliğini, çok girişli olup olmadığını, kullanım süresinin bitişini kontrol etmesi gerekmektedir. 

Magnetttur misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Magnettur`un hiçbir sorumluluğu yoktur. Magnettur sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir.Şahsi vize başvurularında Magnettur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Magnettur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.

Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir

T.C. pasaportu (normal veya yeşil pasaport) ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiyeden havayolu firması tarafından uçuşlarına izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Uyarı; İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Magnettur sorumlu olmayacaktır.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Vizesini ve vize hizmetini Magnet Tur aracılığı ile aldıysa , Turun Paket Tur Düzenleyicisi veya ACENTE tarafından iptal edilmesi halinde süresi sonuna kadar vizenin kullanılmadığı müşteri tarafından ispat edildiği takdirde bedel iade edilir. Misafir vizesini kendi imkânlarıyla ile aldıysa ve Magnet Tur ilgili turu yetersiz katılım veya başka bir sebeple iptal ederse, misafire herhangi bir iade yapılmaz.

Paket Tur Düzenleyicisi ve ACENTE, vize koşulları konsolosluklar tarafından resen takdir edilen bir uygulama olduğundan vize garantisi veremez.


Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Magnet Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.


Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir. Aksi halde doğacak sonuçlardan Magnet Tur sorumlu olmayacaktır.


Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.


Magnet Tur, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun zamanında ya da hiç vize vermemesi veya red vermesi Magnet Tur'un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları T.C. pasaportları bazında verilmektedir.


T.C. pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşlarına izin verilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.


Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.


Seyahatte kullanılacak pasaportta, giriş-çıkış yapılacak ülke sayısı göz önünde bulundurularak, giriş ve çıkış mühürlerinin vurulabilmesi için yeterli sayıda boş sayfanın olması gerekmektedir. Pasaportta yeteri kadar boş sayfa olmaması dolayısıyla seyahatin tamamının ya da bir kısmının gerçekleştirilememesi durumunda sorumluluk misafire aittir.


18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Destinasyon Hakkında

Yunanistan

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Euro [EUR]

Lisan : Yunanca

Ülke Telefon Kodu : 00 30

Saat Farkı : 0 saat

Voltaj :110 - 220 V

Uçuş Süresi : 1 sa 30 dk [Yaklaşık]

Vergi : %15 - %18

Vergi İadesi : Toplamda/Tek seferde anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişler için tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda bahşiş genellikle hesaba dahil. Ancak bunun dışında servis alınan mekanlarda %10 oranında bahşiş beklenir.

İklim : Akdeniz iklimi hakimdir. Yazları oldukça sıcak, kışları ılık ve yağışlıdır.

T.C. Atina Büyükelçiliği : 00 30 210 726 30 00

Polis : 112 ya da 17

Ambulans/Hastane : 112 ya da 166


Kavala

Genel Bilgiler

'' Eski bir Osmanlı kasabası. ”

Yunanistan'ın liman şehirlerinden biri olan Kavala, dükkan ve restoranların bulunduğu şirin bir sahil şeridine sahip. Küçük bir kent olmasına rağmen tarihi yapısı ve doğal güzelliği ile oldukça çekici. Kısa bir yurt dışı kaçamağı için güzel bir seçenek olabilir.

Görmeden Dönmeyin

Mehmet Ali Paşa'nın Evi : 1720 yılında inşa edilen bina çok iyi bir şekilde korunmuştur. Günümüzde restoran olarak kullanılan evin yanında bronzdan yapılmış at üstünde kılıcını kınına sokarken tasvir edilmiş bir heykeli bulunmaktadır.

Kavala Kalesi : XV. yüzyılın ilk çeyreğinde büyük bir bölümü yapılan kale 1931'de Christoupolis'in Bizans Akropolünün yerine inşa edilmiştir.

Özel Lezzetler

Kavala Kurabiyesi


Selanik

Genel Bilgiler

'' İstanbul'un Kızı, İzmir'in Kız Kardeşi Selanik... ”

Yunanistan'ın ikinci büyük şehri olan Selanik, adını Büyük İskender'in kız kardeşi olan Thssaloniki'den alıyor. Şehir, Avrupa ile ilişkilerin güçlenmesi ve modernleşmenin etkisi altında büyümeye aday Doğu Akdeniz liman şehirlerinden biri. Atatürk'ün 1881 yılında doğduğu ev bugün Atatürk Evi adıyla müze olarak tanzim ediliyor. Evin hemen yanında Türk Konsolosluğu bulunuyor.

Görmeden Dönmeyin

Atatürk Evi : Mustafa Kemal Atatürk 1881 yılında bu evde dünyaya gelmiştir.

Selanik Kalesi : Selanik'i savunma amacıyla yapılmış olan kale 12. yy' den kalma eski bir Bizans yapısının yerine Kanuni'nin isteği üzerine Mimar Sinan tarafından yeniden inşa edilmiştir.

Özel Lezzetler

Caciki

Deniz MahsulleriMakedonya

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Denar[MKD]

Lisan : Makedonca, Arnavutça, Sırpça ve Hırvatça

Ülke Telefon Kodu : 00 389

Saat Farkı : -1 saat

Voltaj : 220 V

Uçuş Süresi : 48 dk [Yaklaşık]

Vergi : %18 - Gıda ve yayım-basım ürünleri, ulaşım, bilgisayar için %5

Vergi İadesi : Toplamda/Tek seferde anlaşmalı mağaza(lar)dan belirli miktarın üzerindeki alışverişler için tax refund/vergi iadesi uygulaması vardır.

Bahşiş : Restoranlarda ve servis alınan mekanlarda %10 oranında bahşiş beklenir.

İklim : Yazların sıcak, kışların soğuk rüzgarlı ve kar yağışlı geçtiği karasal iklimi vardır.

T.C. Üsküp Büyükelçiliği : 00 389 2 310 47 10

Polis : 92

Ambulans/Hastane : 94


Manastır

Genel Bilgiler

'' Manastır'ın ortasında var bir havuz, Dimetoka kızları hepsi de yavuz; biz çalar oyanrız. ”

“Makedonya'nın Pelagonya Vadisi'nin güneyinde, Dragor Nehri kıyısında kurulu olan Manastır ya da Makedonca adı ile Bitola, ülkenin Üsküp'ten sonraki en büyük ikinci şehridir. Bölgenin önemli bir tarım, ticaret ve kültür merkezi olan şehir, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde “en güzel Rum ili” olarak geçiyor. Yürüyerek dolaşılabilecek kadar küçük Manastır, sevimli bir Balkan şehri olarak ilgi çekiyor.”

Görmeden Dönmeyin

Manastır Askeri İdadisi : Mustafa Kemal Atatürk'ün 1896-1898 yılları arasında okuduğu okuldur.

Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni) : Kentin en hareketli bölgelerinden birisidir. Kent meydanını ve tarihi eserleri burada görebilirsiniz.

İshak Çelebi Camii : Manastır'daki en önemli yapılardan biridir. İlk olarak Hasan Çelebi bin İsa tarafından yapılmıştır.

Şirok Sokağı : Şirok' un kelime anlamış geniştir. Etrafında tarihi evler, binalar ve Türk Konsolosluğu dahil Makedonya' da ki konsoloslukların çoğunun bulunduğu İstiklal Caddesi'ni andıran bir sokaktır.

Priştine : 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Germia Parkı, Kosova Müzesi, Osmanlılar'ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesine ev sahipliği yapan tarihi 15 asır öncesinde dayanan şehir.

Özel Lezzetler

Elbasan Tava

Boşnak Böreği

Rumeli Köftesi

Sütlaç


Ohrid

Genel Bilgiler

“ Tanrı cenneti çamurdan yaparken bir parça kopup Ohrid' in üzerine düşmüş.”

Madekonya'nın güneyinde, Makedon Gölü'ne kurulmuş kent, UNESCO tarafından korunuyor. Gölü saran dağlar ve bu dağların suya yansımasıyla ortaya çıkan görüntü büyülü bir atmosfer oluşturuyor. İyi muhafaza edilmiş eski kent, Orta Çağ'dan kalma hisarları, kiliseleri, manastırları ve camileri ile görülmeye değer.

Görmeden Dönmeyin

Ohrid Gölü : 5000 yıl önce oluştuğu düşünülen Ohrid Gölü Avrupa'nın en derin ve eski krater gölüdür.

Antik Tiyatro : Ohrid Kalesi yakınlarında göreceğimiz tiyatro yaklaşık 500 yıl boyunca iyi korunarak günümüze ulaşmıştır. Halen çeşitli etkinlikler için kullanılmaktadır.

Aziz Kirillos ve Metodios' un Anıtı : Kiril Alfabesi'ni geliştirmiş olduklarına inanılan IX. yy. Bizans kesişleridir.

Struga : Müslüman Arnavut nüfusunun oldukça fazla olduğu şehir. Şairler Köprüsü ve Şairler Parkı göreceğimiz yerler arasında olacak.

Özel Lezzetler

Ohrid Alabalığı

Güveçte Kuru Fasulye

Köfte


Üsküp

Genel Bilgiler

'' Renkli kültür yelpazesine sahip Üsküp. ”

Ülkenin başkenti Üsküp, Makedonya'nın tek büyük akarsuyu Vardar Nehri'nin iki kıyısında kurulmuş bir şehir. Bir yakada Arnavutlar ve Müslümanlar, diğer tarafta Ortodoks Hıristiyanları'nın yaşadığı kent, aynı zamanda tarihte Osmanlı'nın da yerleşim yerlerinden biri. Kentte Makedonlar' dan sonra Arnavutlar ikinci, Türkler ise üçüncü etnik grup olma özelliğinde.

Görmeden Dönmeyin

Üsküp Kalesi : Şehrin en yüksek noktasında yükselen kalenin tarihi 4000 yıl gerilere kadar dayanır. Bizans izleri taşıyan kalenin yapım tarihi 6. yüzyıl olarak kabul edilir.

Mustafa Paşa Camii : Yavuz Sultan Selim ve II. Beyazid'e vezirlik yapan Msutafa Paşa tarafından 1492 yılında yaptırılmıştır.

Taş Köprü : Vardar Nehri üzerinde bulunan 15. yüzyıldan bu yana günümüze kadar gelen Osmanlı ve Bizans dönemlerinden kalma bir yapıdır.

Büyük İskender Anıtı : 8 Eylül 2011'de meydanın tam ortasına dikilmiştir.

Özel Lezzetler

Makedon Böreği

Manca (Salata)Bulgaristan

Ülke Bilgileri

Para Birimi : Bulgar Leva [BGN]

Lisan : Bulgarca

Ülke Telefon Kodu : 00 359

Saat Farkı : 0 saat

Voltaj : 110 V

Uçuş Süresi : 40 dak [Yaklaşık]

Vergi : -

Vergi İadesi : Uygulama bulunmamaktadır.

Bahşiş : Restoranlarda ve servis alınan mekanlarda %10 oranında bahşiş beklenir.

İklim : Ülkenin doğusunda Karadeniz iklimi yaşanırken, güneyinde Akdeniz iklimi görülür.

T.C. Sofya Büyükelçiliği : 00 359 2 935 55 00

Polis : 166

Ambulans/Hastane : 150


Sofya

Genel Bilgiler

“ Doğu Avrupa'nın en önemli kentlerinden biri ve başkenti ”

Bulgaristan'ın başkenti olan Sofya, adını üzerine kurulu olduğu dağlarla çevrili vadiden alıyor. Ülkenin aynı zamanda en büyük şehri olan ve geçmişi milattan önceki yüzyıllara kadar uzanan eski bir yerleşim merkezi olan Sofya; yemyeşil doğası, tarihi yapıları, renkli eğlence hayatı, kaplıcaları ve kayak merkezleriyle Doğu Avrupa'nın ilgi çeken adreslerinden biri.

Görmeden Dönmeyin

Alexsander Nevsky Katedrali : Sadece Sofya'nın değil Bulgaristan'ın sembolüdür. 1877-78 Osmanlı Rus Savaşı'nda Bulgaristan adına savaşan Rus askerlerin anısına inşa edilmiştir.

Ulusal Kültü Sarayı : Kongre Merkezleri Örgütleri tarafından dünyanın en iyi kongre merkezi olarak kabul edilmiştir.

Ayasofya Kilisesi : Sofya'nın ismi şehirde bulunan Ayasofya Kilisesi'nden gelir. Bir şehrin Ayasofya olması için o şehirde 365 tane kilise olması gerekir.

Özel Lezzetler

Tarator çorbası

Kebapçe

Mişmaş (Menemene benzemektedir.)

Bob (Çorba)

Bulgar peyniri

Tüm Tarihler ve Fiyatlar

Tur Dbl Oda / Kişi Başı Tek Kişilik Oda İlave Yatak 3-12 Yaş Çocuk 0-2 Yaş Çocuk Tercih
Kısa Balkanlar | 3 Gece | Otobüs
03 Ara 2020 - 06 Ara 2020
PSC031220KBLK2OT-4
4 Yıldız Oteller
79 € 50€ 79€ 69€ 25€ Seç
 • Kısa ama dolu dolu harika bu gezi için teşekkürler Magnet Tur!! Özellikle oteller ve rehber harika.

  Daha Fazla Daha Az
 • Magnet Tur sizle ilk seyahatimdi. Otobüsle de yurtdışına ilk kez çıktık ama çok rahat ettik gerçekten. Bizim kültürümüze ve tarihimize yakın olan bu bölge için, bölgeyi çok iyi bilen ve anlatımlarıyla tarihi bize yaşatan bir rehber seçmiş olmanız da çok iyiydi. Oteller temiz düzgündü. Hiç sıkıntı yaşamadık ve çok memnun kaldık. Bundan sonra sizle tekrar seyahat etmek isterim. Seneye görüşmek üzere

  Daha Fazla Daha Az
 • Bütün Balkanlar'ı Magnet ile 9 güne sığdırdık. Dopdoluydu. Harika geçti. Tarih ve kültür olarak zaten bize çok yakın, biliyorduk ama ilk kez gittik ve çok etkilendik. Tercih edilen otellerde çok güzel ağırlandık, gayet temiz ve rahattı. Eğlenceli, müzikli akşam yemeklerinde de grupça çok eğlendik. Bu enfes organizasyon için Magnet Tur'a teşekkür ederiz.

  Daha Fazla Daha Az
 • Ne desek az. Tebrikler Magnet Tur. Bizi kazandınız. En baştan her şey harikaydı. Ofisinizden turu aldığım andan, dönüşte otobüsten indiğim ana kadar her şey çok keyifli ve kusursuzdu. Takdir ettim sizi. Özverili, güleryüzlü ve samimi hizmetiniz için. Tekrar görüşeceğiz. Sevgiler

  Daha Fazla Daha Az

Paylaş Paylaş

* 2 kişilik odada en uygun tarihli kişi başı fiyatıdır